- 03 Nisan 2020

‘Virüsle mücadele siyasallaştırılmamalı’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat’in konuğu oldu. Süreci değerlendirdi ve koronavirüsü insan farkı gözetmediğine d...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat’in konuğu oldu. Süreci değerlendirdi ve koronavirüsü insan farkı gözetmediğine dikkat çekti. Virüse karşı mücadelenin siyasallaştırılmaması gerektiğini ifade etti.


Sokağa çıkma yasağının yalnızca belli bir grubu kapsıyor olmasını mantıklı bulmadığını ifade eden Genel Başkan Kılıçdaroğlu yurttaşların ekonomik ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğine dikkat çekti.


Kılıçdaroğlu koronavirüsün etkilediği sektörlere ilişkin de bilgiler verdi ve önerilerini sundu.


Pandemiye ilişkin alınan önlemler kapsamında ekonomik sürecin iyi yönetilemediğini ifade eden Kılıçdaroğlu anayasal düzlemde yeri olan Ekonomik Sosyal Konsey’in en son 2009 yılında toplandığını iddia etti ve ‘Neden toplanmıyor?’ diye sordu.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.