Vatandaştan kaçak safari kazasına sert tepki

Alanya’da önceki gün yaşanan ve 9 yaşındaki bir çocuğun ölümüyle sonuçlanan kaza, Alanya’da safari ciplere ilişkin tartışmaları da tekrar alevlendirdi. Vatandaş “Alanya’nın imajında kara bir lekedir” yorumunda bulunurken can güvenliği için denetimlerin arttırılması gerektiğini vurguladı

banner404

ALANYA’NIN nabzını tutmaya devam eden Dim TV (dimtv.tv), Iraklı turistleri taşıyan safari cipin kontrolden çıkarak takla atması üzerine yaşanan kazayı gündemine alarak konuyu sokağa taşıdı. Vatandaşlar, gereken önlemlerin alınması ve denetimlerin arttırılmasını talep ederken bu tip olayların Alanya’nın imajını zedelediğini vurguladı. 
VATANDAŞ ‘DENETLENMESİ ŞART’ DEDİ 
Meydana gelen kazanın Alanya’nın imajında bir leke olduğunu ifade eden Emre Uçar “Yaz günlerinde adamlar uyumadan sefere çıkıyorlar, olacağı buydu yani. Üzücü bir olay elbette ki. 9 yaşındaki bir çocuk yani vefat eden. Düşününce insan gerçekten rahatsız oluyor. 5 kişi de yaralı. Denetlenmesi gerekiyor. Alanya için kötü bir reklam. İmaj kaybı” ifadelerini kullandı. 
Mehmet Yıldız denetimlerin arttırılmasını talep ederek “Kaldırılması gerekiyor. Yazık günah değil mi? 9 yaşındaki bir çocuk öldü. Denetimler arttırılmalı, önlemler alınmalı. Alanya’nın tanıtımı açısından son derece olumsuz bir olay. Bir daha yaşanmamasını dilerim” şeklinde konuştu. 
Avrupa ülkelerinde bu tip olayların yaşanmadığına dikkat çeken Aydın Demir “Avrupa ülkelerinde durum bu değil. Hiç duyuyor musunuz bu tip olaylar. Yani yaşanıyorsa bile nadir. Tek tük. Zira önlemler alıyorlar, denetimler yapıyorlar. Kurallar var ve vatandaş uyuyor. İnsan canı çok kıymetli. Denetimlerin arttırılması ve gerekli önlemlerin alınması şart” dedi. 
Can güvenliği için kurallara uyulması gerektiğini ifade eden Tahsin Çağlar ise “Çocuklara yazık oluyor. Olmaması için bu işlerle ilgilenen idarecilerin önlem alması lazım. Çocukların böyle turlara dahil edilmemesini tavsiye ederim. Ya da ediliyorsa dahi kurallara uyulması gerekiyor. Yavaş gidilerek özellikle insan canını tehlikeye atılmaması gerekiyor. Üzüldük tabi. Alanya için ciddi bir imaj kaybı” ifadelerini kullandı. 
Haberin detayları saat 18.00’da Dim TV (dimtv.tv) Ana Haber Bülteni’nde…

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 10:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
nuri görür
nuri görür - 9 ay Önce

Safari ciplerini kullanan şoförler her yerde çok hızlı gidiyorlar; dağ, bayır, cadde, mahalle arası fark etmiyor, kenara zor kaçıyoruz! Tur otobüsleri bir, safari cipleri ikinci sırada riskli.

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472