Tekne vakasına kınama

ALTİD ve ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Tekne işletmecileri arasında yaşanan olumsuz olaylar lüks yatların şehir merkezine çekilmesi konusunu daha da güçlü kılıyor” dedi.

banner404

ALANYA’DA yaşanan tekne çarpışması olayına Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan yardımcısı Mehmet Dahaoğlu’ndan kınama geldi. Dahaoğlu, yaptığı açıklamada yurt dışında ve içinde yapılan milyonlarca dolarlık tanıtımların birkaç kendini bilmez tarafından hiçe sayıldığını söyledi. Alanya’da yaşayan herkesin dolaylı da olsa turizmden geçindiğini vurgulayan Dahaoğlu, açıklamasında, “Alanya’nın olumsuz haberlerle basında yer alması hepimizi üzüyor. Günübirlik tekne işletmecileri yolcu taşırken daha dikkatli olmalı. Teknede yolcu varken yaşanan kasıtlı veya tesadüfi bu olay daha da büyüyebilir ve onlarca insanın hayatına mal olabilirdi. Tekne işletmecileri arasında yaşanan olaylar, gündemde olan günü birlik tur yapan teknelerin yat marinasında demirleyen lüks yatlarla yer değiştirmesi, yani lüks yatların şehir merkezine çekilmesi konusunu daha da güçlü kılıyor. Bazı kendini bilmezler yüzünden dürüst çalışanların da başı ağrıyacak. Yaşanan olayı kınıyor ve bir daha tekrarlanmamasını umuyoruz” dedi.  Geçtiğimiz günlerde iki günübirlik tur teknesinin Alanya açıklarında çarpışması ve ardından çalışanların sözlü tartışmaları teknede bulunan tatilcilerin panik yaşamasına sebep olmuş, yaşanan olay bir turistin cep telefonu ile kayda geçmiş, görüntüler sosyal medya ve basında yer almıştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 09:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 8 ay Önce

Kusura bakmasınlar ama bu tekneci tasyfasının çok büyük bir bölümü kültür düzeyi düşük ve eğitimsiz insanlardan oluşuyor. Düzeysiz insanların tutizmin hangi bölumü olursa olsun çalışmalarına izin verilmemesi lazım

nuri görür
nuri görür - 8 ay Önce

Müşterilerin yani turistlerin can güvenliğini düşünecek kafa olsa onlarda, zaten işi medeni şekilde çözerlerdi. Bunlar vahşi gemici.

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479