Şahin net konuştu: 'Alanya iskelesi taşınmalı'

ALTSO Başkanı Şahin, “Alanya iskelesinde yaşanan tekne olayı çok üzücü. Bir an evvel iskele ile yat limanın yer değiştirmesi gerekiyor” dedi

banner404

ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) aylık olağan meclis toplantısı, ALTSO Meclis Salonu’nda Meclis Başkanı Metin Atalay’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Odanın faaliyet raporunu meclis üyelerine aktaran ALTSO Başkanı Mehmet Şahin sözlerine geride kalan Kurban Bayramı’na ilişkin tebrik ederek başladı. Şahin, “Alanya için çalışmalarımızı ilk günden bu yana sürdürüyoruz. Bu kapsamda Alanya’da muşmula olarak bilinen meyveyi, ‘Alanya Yeni Dünyası’ olarak tescillettik. Bu anlamda Alanya avokadosunu da Alanya’ya tescilletmek için uğraşıyoruz. Alanya’nın her zaman turizm ve tarıma ihtiyacı olduğunu dile getiriyorduk ve Alanya’ya böyle güzel bir miras bıraktık. Benim tüm üyelerimden talebim, Alanya adına bu denli yapabileceğimiz çalışmalar oldukça bize iletsinler. El ele verip Alanya’ya değer katalım” dedi.
‘DEĞİŞİM OLMAZSA SORUNLAR BÜYÜR’
Şahin konuşmasının devamında, hafta sonu yat limanı bölgesinde yaşanan tekne kazasına da değinerek, “Alanya’nın en büyük sorunlarından birisi iskele. Ben de zamanında orada çalıştım. Bakanımızın da olduğu bir ortamda iskele ile yat limanının değişmesi gerektiğini ifade ettim. İnanın çok tehlikeli olaylar olabilir orada. Liman başkanımızla, kaymakamımızla görüştüm. Emniyet ve savcılığın araştırmalarının sürdüğünü ifade etti kaymakamımız. Savcılık raporunun ardından görüşeceğiz. Bu gerçekleşirse hem Alanya’nın çehresi değişir hem de güvenlik artar. Alanya bir sorunu daha kaldırmaz. Krizin en derin hallerini yaşadık Alanya’da. Allah korusun böyle bir şey olsun istemeyiz. Turizmde işler daha iyiye gidiyor, gerçek bir turizmci var bakanlığımızın başında. Ziyaret edeceğiz kendisini. ‘Küçük olsun benim olsun’ mantığından Alanya’yı kurtarmalıyız. O nedenle mevzuat açısından bir sıkıntı yoksa bu değişim şart. Biz buna talibiz demiyoruz. Alanya Belediyesine devredilebilir. Ama bir an evvel bu takasın gerçekleşmesi gerekiyor. Bu anlamda Ankara’da gerekli çalışmaları yapacağız. 2011’e kadar burası Alanya Belediyesi’ndeydi. Taahhütler yerine gelmediği için tarım bakanlığı almıştı. Şimdi iadesini talep edeceğiz. İki tekne birbirine girdi, Allah korusun daha elim bir olay da olabilirdi” ifadelerini kullandı. Şahin’in konuşmasının ardından 2018 yılı temmuz ayı nizam ve hesapları okunup oylanarak kabul edildi.
‘KAÇAĞA GÖZ YUMMAYALIM’
Dilek ve temenniler bölümünde söz Alanya 8’inci komite Başkanı Kasımoğlu Kerim Yılmaz, “Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Yöre Temsil Kurulu olarak kaçak faaliyetlerle ilgili olarak radikal kararlar aldık. Ben de burada bulunan tüm arkadaşlardan destek istiyorum. Müşterileri restorandan sipariş alır gibi adisyon fişine yazıp kaçak tur yapıyorlar. Hepsini tespit ettik. Pişkin pişkin bir de itiraf ediyorlar. Burada bulunan arkadaşlarımız da bu tür olaylara tanık olduklarında ihbardan çekinmesinler” diye konuştu. Yılmaz, bayram dönemlerinde Alanya’ya gelen ve araçlarda yatan vatandaşlara yer gösterilmesi gerektiğini ifade ederek Sedre Kamp Alanı’nın yeniden faaliyete geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 09:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozcan uysal
Ozcan uysal - 8 ay Önce

Bi tutturmuslar gezl tekneleri tasinsin peki bu tekneler tasininca sorun bitecekmi ordada gine ayni seyler olmiyacakmi sorunun cozulmesi icin tek ne sayisinin azaltilip daha guclu yaptirimlar gerekiyor yatlimanini sehre tasimak degil

Orhan
Orhan - 8 ay Önce

Kesinlikle katılıyorum bu teknleri işletenler problemli ve kalite yerlerde

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472