Rotary’den dünyaya katkı Alanya’ya tanıtım

Yeryüzünde barış ve iyi niyetin kurulmasına yardımcı olmak amacıyla dünya çapında örgütlenmiş bir hizmet kuruluşu olan Rotary, halk arasında çocuk felci olarak bilinen poliomiyelit hastalığına dikkat çekmek adına Alanya’da bir video çekimi gerçekleştirdi

banner404

DÜNYADA 35 binden fazla kulüp ve 1.2 milyondan fazla üyesi ile dünyanın en büyük sivil toplum örgütü olan Rotary, 1979 yılından beri çocuk felci ile mücadelesini sürdürüyor. Rotary bu süreçte UNİCEF 'in en büyük mücadele ortağı olmakla birlikte çocuk felci aşısının da en büyük sponsoru ve uygulayıcısı konumunda. Çocuk felcinin bitirilmesi yönünde sürdürülen savaşın zaferine ilişkin kutlamalar adına hazırlanması planlanan video gösteriminin çekimleri ise Alanya’da gerçekleşti. Alanya Rotary Kulübü tarafından organize edilen çekimler sonucu oluşturulacak video ile hem çocuk felcine dikkat çekilmesi hem de Alanya’nın tanıtımının yapılması amaçlanıyor. 24 Ekim Çocuk Felci Günü’nde gösterime girecek videonun milyonlara ulaşması bekleniyor.
‘DÜNYADA SADECE 2 ÜLKEDE 13 VAKA VAR’
Uzun yıllar boyu sürdürülen mücadelenin bir sonucu olarak Afganistan’ın Taliban kontrolündeki küçük bir kısmı dışında, çocuk felci tamamen kontrol altına alındığını ifade eden 2430. Bölge Guvernörü Altan Aslan “Dünyada sadece 2 ülkede 13 vaka var. 11 vaka Afganistan’da 2 vaka da Pakistan’da olmak üzere. Ama mücadele bitmiş değil. Zira mücadeleyi bıraktığımız anda artış gösterebilecek bir hastalık. Resmen öldürmeyen ama süründüren bir rahatsızlık. Temel amacımız bu hastalığa dünya çapında farkındalık yaratmak ve ilgi çekmek. Bu mücadeleyi sürdürürken Alanya’yı tercih etmemizin sebebi de ciddi bir kitleye ulaşacak olması. Dünya çapında milyonların izleyeceği bu tanıtım filmi Alanya için de son derece büyük bir tanıtım olacaktır. Bu yolculuğa devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. 
‘VİDEO İLE ALANYA’YI MİLYONLAR İZLEYECEK’
Alanya Rotary Kulübü Dönem Başkanı Ayhan Gedikoğlu ise yapmış olduğu açıklamada “Çocuk felcinin bitme aşamasına geldiği günümüzde bir kutlama yapmak adına video çekilmesine karar verildi ve bu görev de guvernörümüz tarafından bizlere verildi. Bizler de Antalya Rotary Kulüplerimizle bir araya gelerek bu görevi en iyi şekilde yerine getirebilmek adına çalışmalarımıza başladık. Bugün de yürütmüş olduğumuz çalışmalarımızın sonucu olarak çekimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sabah 08.00 itibariyle çekimlerimize başladık. Turistlerin de içerisine dahil edildiği çekimler gerçekleştiriyoruz. Rotary kulüpleri başta olmak üzere dünya çapında pek çok platformda yayınlanacak olan bu videonun ödül almasını da bekliyoruz. Eğer alırsak da çift rakamlı milyonlara ulaşacaktır. Hem çocuk felci noktasında farkındalık yaratmış oluyoruz hem de Alanya’nın tanıtımını yapmış oluyoruz. Bu çalışmaların gerçekleştirilebilmesi adına bizlere sponsor olan ve destek olan bütün kurumlara öncelikle teşekkür etmek isteriz. Başta Alanya Belediyesi projeye yaklaşımıyla ve sponsorluğu ile hep yanımızdaydı. Adem başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Akabinde ALTİD lojistik imkanlar açısından bizleri destekledi, ALTSO yine yanımızdaydı, katkılarını esirgemediler. Bunların yanı sıra Ulusky Uçuş Okulu’nun öncülüğünde ciddi bir yardım aldık. Yatçılar ve Gezi Kooperatifi Başkanımıza da tekrar tekrar teşekkürlerimizi sunuyorum. 24 Ekim Çocuk Felci Günüdür ve videomuz bu anlamlı günde yayınlanacak. Dünyada çocuk felcinin bizlerin yürütmüş olduğu mücadele ile kontrol altına alınmış olması son derece mutluluk vericidir. Çalışmalarımız devam edecektir” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472