'Kırtasiye kırtasiyeciden alınır'

2018-2019 eğitim-öğretim dönemi 17 Eylül Pazartesi günü başlıyor. ALESO Başkanı Nuri Demir de velilere okul öncesi ve okul döneminde kırtasiye alışverişlerini kırtasiyecilerden yapmaları konusunda çağrıda bulundu

banner404

Asiye Eliaçık-ÖZEL HABER

ALANYA Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir, "Büyük marketlerdeki malzemelerin çoğu Çin'den geliyor. Kaliteli malzeme alarak çocuğumuzun sağlığını da düşünmeliyiz" dedi. Dim TV (dimtv.tv) aracılığıyla vatandaşlara seslenen Demir açıklamasının devamında şunları söyledi: "Bizim kendi esnafımız var, kırtasiyecilik yapan. Büyük alışveriş merkezlerinde de okul malzemeleri satılıyor, onlar biraz daha ucuz üretilen, Çin gibi dış ülkelerden gelen ve kanserojen madde taşıyan malzemeler. Bu yüzden kimse bu malzemelerin fiyatının büyük marketlerde ucuz olmasına kapılamasın. Alanya'daki yerli esnafımızdan alışveriş yapsınlar. Çünkü onların malları garantili, hiçbir sıkıntısı yok. Ayrıca müşteri buralardan alışveriş yapınca en azından karşısında bir muhatap buluyor. Malzemeleri bozuk olduğunda, bir sıkıntı çıktığında geri verebilirler. Fakat büyük marketlerde geriye mal almazlar."

ODALARDAN ORTAK FARKINDALIK ÇALIŞMASI

Antalya'daki oda başkanlarıyla da iletişim halinde çalıştıklarını belirten Demir, farkındalık için de bir afiş bastırdıklarını söyledi. Demir, "Tüm oda başkanları ile birlik içerisinde çalışıyoruz. Çünkü oda başkanı demek esnafını düşünmek demek. Biz de Antalya ile birlikte bu eğitim-öğretim dönemi için bir afiş hazırlattık. Antalya'dan afişlerimiz geldi. Alanya'da da belirli noktalara bunları koyacağız. Vatandaşlarımızın kırtasiye malzemelerini en başta çocuklarının sağlıkları için kırtasiyecilerden almaları gerekiyor. Biz bu tavsiyeleri bu yüzden veriyoruz. Bu vesileyle 2018-2019 eğitim-öğretim yılının tüm Alanya'ya ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472