Benzin fiyatlarına Alanya'dan sert tepki

Dövizde yaşanan rekor yükselişlerin ardından ülke ekonomisinin nabzı yüksek seyrederken son zamlar da benzine geldi. Benzin 65 kuruşluk bir yükselişle yeni bir rekora imza atarken neredeyse 7 liraya yükseldi. 

banner404

Ceren ŞAHİN
Alanya’nın nabzını tutmaya devam eden Dim TV (dimtv.tv), benzinin yükselişini gündemine alarak mikrofonlarını petrol ofisi çalışanı Erhan Tüylüoğlu’na ve vatandaşa uzattı. Vatandaşın benzinin 7 lirayı görmesine ilişkin yorumu ise kısa ve net oldu: “Çukurda yaşamayı göze alanlar kokusuna katlanırlar.” 

‘MÜDAHALE EDİLMESİ ŞART’
Gelen zamlarla birlikte sürümün azaldığını ve vatandaşın daha az alım gerçekleştirdiğini ifade eden Erhan Tüylüoğlu “Doların yüksek seviyelere çıkması doğru orantılı olarak akaryakıtı da etkiledi. Malum ülkede neredeyse her şey dolara endeksli. Benzin 6 lira 91 kuruş şuanda. Mazot 6 lira 44 kuruş, gaz ise 3 lira 71 kuruş. Bizler hoşnut değiliz tabii ki bu durumdan. İnsanlar daha düşük yakıt almaya başladı. Enerji bakanımız müdahalede bulunacaklarını söyledi. Gizli tutuluyor. Devlet işleridir. Olabilir. Ancak bir an önce bu müdahaleyi yapmaları gerekiyor. Bu sadece akaryakıtla alakalı değil. Türkiye’de bütün sektörleri zincirleme olarak birbirine bağlayan bir sorun” şeklinde konuştu. 

‘BİZİ DÜZLÜĞE ÇIKARACAK LİDER ARIYORUM DA BULAMIYORUM’
Taksi şoförü olan Aydın Aksoy benzin fiyatlarındaki artışa ilişkin “Temel’in bir hikayesi var. ‘Önceden de 100 liralık alıyorduk, şimdi de 100 liralık alıyoruz. Bizi etkilemedi’ diyoruz ve geçiştiriyoruz. Ne yapalım! Etkileyecek elbette ki. Adalet olmadığı sürece, birlik beraberlik olmadığı sürece, ülkedeki siyasetçiler yine ülke menfaatleri için bir araya gelmediği sürece biz daha çok çekeriz. Nasılsa bizim kader? Böyle geldi, böyle gider. Bizi düzlüğe çıkaracak bir lider, arıyorum da bulamıyorum” ifadelerini kullandı. 

‘ÇUKURDA YAŞAYANLAR KOKUSUNA DA KATLANIRLAR’
Söylenecek çok şey olmadığını ifade ederek zamlara ilişkin yorumunu bir cümleye sığdıran Ali Yıldız ise “Söyleyecek çok şey yok. Bir söz vardır, kısa ve öz. Çukurda yaşamayı göze alanlar kokusuna da katlanacaklar. Bu durumun özeti budur” dedi.


’65 KURUŞ ZAM GELDİ, KİMSEDEN SES ÇIKMIYOR’ 
Toplumsal hafızanın saniyelerle ölçüldüğü günümüzde yaşanan olaylara ilişkin yükselen tepkilerin de bir o kadar cılız kaldığına değinen Mehmethan Demirkale “Benzin 7 lira oldu. Bir şey düşünemiyoruz, akıl tutulması yaşıyoruz desek yeridir. Önümüzü göremiyoruz maalesef. Önceden 15 kuruş zam gelse büyük bir olay olurdu. Gazeteler ve televizyonlarda söylenirdi. Şimdi 65 kuruş zam geldi. Kimseden ses çıkmıyor. Demek ki bekleniyormuş. Ulaşım temel ihtiyaç. Mecburen alıyoruz, yapılacak çok şey yok” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 13:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
hayyam
hayyam - 9 ay Önce

bence 7 lira az ingilterede 10 liradan fazla!!!!!!!!

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472