Başkan Yücel: 'Kentsel dönüşümde tek yetkili biziz'

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, haftalık encümen toplantısı sonra basın açıklaması yaptı. Yücel, "Cumhuriyet Mahallesi'nde uygulanacak kentsel dönüşümde tek yetkili Alanya Belediyesi'dir" dedi

banner404

HAFTALIK encümen toplantısı sonrası konuşan Yücel, Cumhuriyet Mahallesi'nde yapılacak kentsel dönüşümde yaşanan bilgi karmaşasına ilişkin önemli açıklamalar yaptı.Yücel açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

'RANT SAĞLAMAK İSTİYORLAR' 

Cumhuriyet Mahallesi'nde uygulanan kentsel dönüşümle ilgili bazı kesimler konuyu saptırıo. Şahsi menfaatleri ve rant sağlamak adına bazı uygulamalara set vurmak istiyorlar. O bölgede bulunan vatandaşlar bizden duymadığı hiçbir bilgiye itibar etmesin. Tek tek biz bütün hak sahiplerine tebligat gönderdik. Geçici ofisimizi de kurduk. Kalıcı ofisimiz için de ihalemizi yaptık, yakında kurulacak. Kentsel dönüşüm konusunda tek yetkili Alanya Belediyesi, kimse başka yetkili aramasın. Plan Proje Müdürlüğümüzde görevli arkadaşlarımızdan tüm sağlıklı bilgileri alabilirler. Bu konuda etap etap planladığımız şekilde devam ediyoruz. Bugüne kadar uygulanan etapları ise bakanlığın bize verdiği yetkiler doğrultusunda devam ediyor. Bölgede kimse spekülasyonlara yer vermesin. Kentsel dönüşümü isterse vatandaş kendi yapacak isterse müteahhidini kendi belirleyip yaptıracak ya da  devlete siz yapın derse biz el atıp gerekeni yapacağız."

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472