Alanya Pazar pazarında fiyatlar vatandaşı ikiye böldü

Haftalık kurulan semt pazarlarının nabzını tutmaya devam eden Dim TV (dimtv.tv), bu hafta yine Hacet Mahallesi'nde kurulan Pazar Pazarı'nda esnafa ve vatandaşlara alım satımın nasıl olduğunu sordu

banner404

VATANDAŞLAR pazar fiyatları konusunda adeta ikiye bölünürken, bazısı fiyatların bayram öncesi olmasına rağmen önceki haftalara göre daha normal olduğunu söyledi, bazısı ise daha da kötüye gittiğini belirtti. Pazar esnafı ise, her kesimin bütçesine uygun fiyatlarda meyve-sebze bulabileceğini dile getirdi. İşte DİM TV'ye (dimtv.tv) konuşan esnaf ve vatandaşın görüşleri:

'SATIŞLARIMIZ İYİ'
HASAN AK (ESNAF)

Satışlarımız güzel gidiyor. Tezgahımda her şey var. Çok şükür bir sıkıntımız yok. Avokado var mesela, büyüğü 2 lira, küçüğü 1 lira 50 kuruş. Muzun açığı 5 lira, kapalısı 6 lira. Pazar fiyatları gayet iyi. Bayram öncesi olmasına rağmen bir artış yok. 
'HARCAMALAR İKİ KATINA ÇIKTI'
YÜKSEL ACAR (EMEKLİ)

Pazarda fiyatlarda bence son zamanlarda çok pahalandı. Hemen hemen yüzde 100 arttı. Dolayısıyla benim de harcamam iki katına çıktı. Daha önce iki kişi için 30-35 lira harcarken şimdi 60-70 lirayı buluyor. Yapılan zamların da ardından bir emeklinin bütçesi tabi ki sürekli açık veriyor. 
'FİYAT DEĞİŞİYOR SATIŞ DEĞİŞMİYOR'
MEVLÜT DEMİREL (ESNAF)

Biz ağırlıklı olarak domates satıyoruz. Bu domatesler Konya'nın Çumra bölgesinden geliyor. Tarla mahsulü domates satıyoruz. Herkesin tercihine ve bütçesine hitap etmeye çalışıyoruz. Domates fiyatlarımız da şu an ideal. Ancak fiyat değişse de satış değişmiyor. Salatalık fiyatları çok yükseldi. Kilosu 5 lira oldu. Havaların birkaç gün sıcak gitmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Bu artışın sebebi o. Havalar biraz serinlediği zaman fiyatlar da düşer. 
'FİYATLAR NORMAL'
ABDURRAHMAN ÖZDEMİR (EMEKLİ)

Pazarda meyve-sebze fiyatları normal. Sadece bu hafta salatalıkta bir yükseliş gördüm. O da verim azlığından kaynaklanıyor. Çünkü bende bu işi yapıyorum. Haftalık 50-60 lira pazar harcaması yapıyoruz. Pazar fiyatları çok sıkıntılı bir durum olmadıkça değişmez.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2018, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472