AK Parti'nin başkan adayları Ekim’de tamam!

Ak Parti aday belirleme süreci için düğmeye bastı. Adayların, çevrelerinde sevilen ve tabandan destek gören isimlerden oluşacağı bildirildi

banner404

Haber: Alper KUTAY

YEREL seçim çalışmalarına hız veren Ak Parti'de aday belirleme süreci dün başladı. Ak Parti, bugüne kadar belediyelerle ilgili birçok çalışma yapmıştı. Son kez belediyelerin fotoğrafı çekilecek. Aday belirlerken vatandaşların ve teşkilatların görüşleri alınacak. Daha önce anketlerle belirlenen sonuçlar bir kez de yerinde gözlemlenecek. Parti dışından adaylara da teklif götürülecek. Aday belirlemede ikinci önemli kriter teşkilatlar olacak. Teşkilatlarda kurulacak sandıklarla belediye başkan adaylarına yönelik temayül yoklaması yapılacak. Ak Parti aday belirlerken vatandaşla birlikte el ele gönül gönüle şehri yönetecek isimler belirleyecek.
ALANYA’DA 4 İSİM KONUŞULUYOR
Anketlerle belirlenen sonuçlar o ilin milletvekilleri ve genel merkezdeki yöneticilerden oluşturulacak heyetle yerinde gözlemlenecek. Ak Partili belediyelerin fotoğrafı son kez çekilecek, illerin sorunları not edilecek. Ekim ayında adaylar netleşmeye başlayacak. Alanya’da ise Ak Parti’nin en favori belediye başkan adayının mevcut İlçe Başkanı Mustafa Toklu olduğu, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in de şansının yüksek olduğu belirtiliyor. Öte yandan potada 1999-2014 yılları arası Alanya Belediye Başkanı olan avukat ve turizmci Hasan Sipahioğlu’nun yanı sıra, Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kardeşi Hayri Çavuşoğlu’nun da bulunduğu gelen haberler arasında.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 10:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 9 ay Önce

Hayırlı olsun inşAllah

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472