banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Yazar Beki İkala Erikli cinayetinde karar açıklandı

Yazar Beki İkala Erikli’yi ofisinin bulunduğu apartmanın girişinde öldüren Sinem Koç, tasarlayarak öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı

TÜRKİYE 29.05.2018, 17:35 Şerife Çoban
Yazar Beki İkala Erikli cinayetinde karar açıklandı
banner404

YAZAR Beki İkala Erikli’yi ofisinin bulunduğu apartmanın girişinde öldüren Sinem Koç, tasarlayarak öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı. Verilen cezada herhangi bir indirime gitmeyen mahkeme sanık Koç’u ayrıca ruhsatsız silah bulundurmaktan da 1 yıl hapse çarptırdı. 
"Melekler ile Yaşamak" adlı kitabın yazarı ve yaşam koçu Beki İkala Erikli’yi 16 Aralık 2016’da ofisinin önünde silahla vurarak öldürdüğü gerekçesiyle hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istenen tutuklu sanık Sinem Koç’un yargılandığı dava karara bağlandı. 
İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık Sinem Koç cezaevinden getirilirken, Beki İkala Erikli’nin eşi Erdal Erikli ve kardeşi Davit Çukran da duruşmada yer aldı. 
“O KADIN BENİ HASTA ETTİĞİ İÇİN BÖYLE BİR ŞEY YAPTIM” 
Duruşmada son savunmasını yapan sanık Sinem Koç, mahkemeye bir sayfalık yazılı savunma sundu. Mahkeme başkanı tarafından okunan savunmada şu ifadeler yer aldı; "Enerji alanım açık olduğundan dolayı uyuyamıyorum. Hepsi o kadın yüzünden. 'Evrende bazı varlıklar var' diyordu. Her okuduğum şeyden mesajlar çıkartıyordum. Psikolojim bozulmuştu. Kafam karışmıştı. Ölümün olmadığını düşünüyordum. O kadın, kitaplarında da 'ölüm yok' diyordu. Beni çok etkiledi. Kafamda örümcekler görüp korkuyordum. O kadın beni hasta ettiği için böyle bir şeyi yaptım. Kendi kendimi yaşatmaya çalışıyorum. Enerji alanım açık olduğu için pek vaktim kalmadığını düşünüyorum. Hala o kitapları okuyanlar var. Kitabın psikolojimi bozup bozmadığının incelenmesini talep ediyorum. Tahliyemi talep ediyorum" dediği belirtildi. 
YAZARIN YAKINLARININ GÖZLERİ DOLDU
Davaya ilişkin kararını açıklayan mahkeme heyeti, Sinem Koç'u tasarlayarak kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum etti. Verilen cezada herhangi bir indirime gitmeyen mahkeme sanık Koç’u ayrıca ruhsatsız silah bulundurmak suçundan da 1 yıl hapse çarptırdı. 
Öte yandan, kararın açıklanmasının ardından salonda bulunan Beki İkala Erikli’nin eşi Erdal Erikli ve kardeşi Davit Çukran’ın gözlerinin dolduğu görüldü. 

Yorumlar (0)