banner468

Teslim olan teröristler her şeyi itiraf etti!

Yüksekova'da dün güvenlik güçlerine teslim olan teröristlerin itirafları, terör  örgütünün gençleri nasıl kandırdığını gözler önüne serdi. Teröristlerin  itiraflarından: "Bizi, 'Halk sizi bekliyor, siz de halkın askerlerisiniz'  talimatıyla Yüksekova'ya gönderdiler. Söylenenler olmadı, kandırıldık. Bizi ölüme  terk ettiler, kaçıp gittiler. Teröristlerin gerçek yüzünü burada gördük. Örgüte katıldığım için pişmanım." dedi

Teslim olan teröristler her şeyi itiraf etti!

Yüksekova'da dün güvenlik güçlerine teslim olan teröristlerin itirafları, terör  örgütünün gençleri nasıl kandırdığını gözler önüne serdi. Teröristlerin  itiraflarından: "Bizi, 'Halk sizi bekliyor, siz de halkın askerlerisiniz'  talimatıyla Yüksekova'ya gönderdiler. Söylenenler olmadı, kandırıldık. Bizi ölüme  terk ettiler, kaçıp gittiler. Teröristlerin gerçek yüzünü burada gördük. Örgüte katıldığım için pişmanım." dedi

16 Nisan 2016 Cumartesi 14:41
Teslim olan teröristler her şeyi itiraf etti!
banner404
DİYARBAKIR'IN Bağlar ilçesinde de çukur kazarak barikat  kuran, güvenlik güçlerine saldıran PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda  yakalanan ve ifadesinde ailesinin kendisini bir akrabasıyla evlendirmek istemesi  üzerine köyünden kaçtığını ileri süren Rahşan A. ise YDG-H'ın sözde "Türkiye hamle sorumlusunu" teşhis etti.
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde teslim olan teröristler,  bölücü terör örgütü tarafından "Halkın askerlerisiniz" denilerek  kandırıldıklarını, ardından ölüme terk edildiklerini belirterek, örgüte  katıldıkları için pişman olduklarını söyledi.  
Yüksekova'da 13 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından  Türk Silahları Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca başlatılan "Şehit  Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle" operasyonu sürüyor. 
Bölgedeki güvenlik kaynakları, Yüksekova'da dün teslim olan 7  teröristten ikisinin itiraflarının yer aldığı görüntüleri paylaştı. Teslim olan  terör örgütü PKK mensubu teröristler, pişmanlıklarını dile getirdi. 
PKK'lı teröristlerden biri, Kandil'deki kamplarda aldıkları eğitim  sırasında, "Halk sizi bekliyor, halk savunacak askerleri arıyor, siz de halkın  askerlerisiniz" talimatıyla Yüksekova'ya gönderildiklerini anlattı. 
"Söylenenler olmadı, kandırıldık." diyen teröristin, "Denetimdeki  adamlar bizi bırakıp kaçtı, yani bizi ölüme terk ettiler, kaçıp gittiler. Ondan  sonra teröristlerin gerçek yüzünü burada gördük. Örgüte katıldığım için  pişmanım." ifadeleri dikkati çekti. 
"Yüksekova'ya geldiğimiz zaman bazı gerçekleri gördüm" 
Teslim olan başka bir terörist ise kendilerine dağda eğitim verildiği  sırada, devlete karşı düşmanlık aşılanmaya çalışıldığını anlatarak, "Gever'e  (Yüksekova) geldiğimiz zaman bazı gerçekleri gördüm. Geldiğimiz zamana kadar  bize, 'halk sizi istiyor, halk burada barikat yapmanızı, savaşmanızı istiyor'  dediler. Biz de buna uyduk ancak halkın içerisinde kaldığımız süre içinde halkın  barikatları, hendekleri istemediğini anladım." ifadelerini kullandı.
"Bunların gerçek yüzünü gördüm, pişmanım" 
  Evlerin boşaltılması nedeniyle halk üzerinde büyük bir baskı  oluştuğunu söyleyen terörist, şunları kaydetti: 
"O yüzden halk artık buna dayanamayıp kaçtı, burada sadece biz kaldık.  Bizi buraya getirenler de kaçtı. Bize sürekli, 'evleri delin, her şeyinizi oradan  karşılayın, değerli eşyaları da alın getirin, bize teslim edin' deniliyordu. Para  bulunsaydı, götürüp teslim ediyorduk. En son bizi burada tek başımıza bırakıp  kaçtıklarında, bunların gerçek yüzünü gördük. O yüzden gelip teslim olduk. Bizi  buraya getirenler, hepsi kaçtı. Onlar kaçarak bize gerçek yüzlerini gösterdiler.  Bizi bir çemberin içerisinde bırakıp ölüme sürükleyip, sürekli öne atmaya  çalışarak rahat rahat kaçmaları için zemin oluşturdular. Bunların gerçek yüzünü  gördüm, o yüzden pişmanım." 
Dün, bölücü terör örgütü PKK'nın elebaşılarından Cemil Bayık'ın en  güvendiği isimlerden sözde "Güngör Mahallesi sorumlusu"nun da arasında bulunduğu  7 terörist, Yüksekova'da güvenlik güçlerine teslim olmuştu. 
"EVDEN KAÇAN KADIN", TERÖR EYLEMLERİNDE YAKALANDI
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde çukur kazarak barikat kuran ve güvenlik güçlerine  saldıran PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda yakalanarak tutuklanan Rahşan A.  hakkında, iddianame hazırlandı - İddianamede, "silahlı terör örgütüne üye olmak",  "ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma" ve  "tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması veya el değiştirmesi"  suçlarından Rahşan A. için 9 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istendi. Ailesinin kendisini bir akrabasıyla evlendirmek istemesi üzerine Çermik  ilçesindeki köyünden kaçarak Diyarbakır'a geldiğini ileri süren Rahşan A'nın  ifadesinden: "Bağlar ilçesinde HDP Çermik ilçesi seçim çalışmalarından  tanıdığım ve 'Umut' kodunu kullanan bir kadının evinde kaldım" 
İddianamede, 26 Eylül 2015'te Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi,  Nükhet Coşkun ve Cemiloğlu Caddesi'nde terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması  YDG-H üyelerince barikat kurulduğu, çukur kazıldığı yönündeki ihbarlar üzerine  güvenlik güçlerinin bölgeye gittiği bildirildi. 
Güvenlik güçlerine yüzleri kapalı, uzun namlulu silah ve el yapımı  patlayıcılarla teröristlerin saldırdığı belirtilen iddianamede, teröristlere  yapılan müdahale sonucunda barikatın arkasında bulunan Rahşan A'nın yakalandığı  kaydedildi. 
Akrabasıyla evlenmek istemediği için evden kaçmış 
Tutuklanan Rahşan A. ifadesinde, ailesinin kendisini bir akrabasıyla  evlendirmek istemesi üzerine Çermik ilçesindeki köyünden kaçarak Diyarbakır'a  geldiğini ileri sürdü. 
"Bağlar ilçesi Fatih Mahallesi'nde HDP Çermik ilçesi seçim  çalışmalarından tanıdığım ve 'Umut' kodunu kullanan bir kadının evinde kaldım.  Kaldığım eve PKK/KCK ve YDG-H üyeleri sürekli gelip gidiyordu." ifadesini veren  Rahşan A, bu kişileri fotoğraftan teşhis edebileceğini kaydetti. 
YDG-H'ın sözde "Türkiye hamle sorumlusunu" teşhis etti 
Şanlıurfa'da yakalandıktan sonra tutuklanan YDG-H'nın sözde Türkiye  hamle sorumlusu "Ferman" kod adlı Enver G'yi de teşhis eden Rahşan A, Kaynartepe  Mahallesi'nde olaylar başlamadan önce teröristler arasında Enver G'yi yüzü açık  şekilde gördüğünü bildirdi. 
Enver G'nin elinde silah bulunan yüzleri maskeli gruba yönelik "Çabuk  olun, acele edin, sen şu tarafa geç" gibi talimatlar vererek grubu  yönlendirdiğini aktaran Rahşan A, ifadesine şöyle devam etti: 
"Gruba talimat verdikten sonra bir sokağa girdikten sonra yüzü maskeli  şekilde geri geldiğini gördüm. 'Fırat' kod isimli biri eylemde kullanmam için  bana silah verdi. Silahta parmak izim çıkmasın diye eldiven takmamı istedi. Silah  ve fişekleri verdikten sonra olay yerinden ayrıldı. Bulunduğum yerde yüzleri  kapalı ellerinde silah bulunan kişiler vardı. Bu eyleme katılmak zorunda kaldım.  Bu eylemin dışında herhangi bir eyleme katılmadım. Bu eylem içerisinde de yer  aldığım için pişmanım." 
Örgüt, eylemleri şehir merkezlerine kaydırma arayışında 
Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğünce yapılan incelemede, Rahşan  A'nın üzerinde çıkan silahın daha çok x-ray'dan geçebilmesiyle bilinen ve suikast  amaçlı kullanılan silahlardan biri olduğunun tespit edildiği aktarılan  iddianamede, PKK/KCK terör örgütünün özellikle kırsal alanda son süreçte  gerçekleştirdiği eylemlerin kamuoyunda yeterince ses getirmediği düşüncesiyle söz  konusu eylemleri şehir merkezine kaydırma arayışı içerisinde olduğu vurgulandı. 
Üst düzey teröristlerin alt kadrolara eylem talimatı 
PKK/KCK terör örgütünün üst düzey mensuplarının alt kadrolara açık bir  şekilde eylem talimatı verildiği aktarılan iddianamede, teröristlerin Diyarbakır  başta olmak üzere güvenlik güçlerine, kamu kurumlarına ve örgüte muhalif  kesimlere yönelik eylemler gerçekleştirdiği ifade edildi. 
İddianamede, Rahşan A. hakkında, "silahlı terör örgütüne üye olmak",  "ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma" ve  "tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması veya el değiştirmesi"  suçlarından 9 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istendi.

 

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349