Suriyeli öğrencilerden IŞİD tiyatrosu!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde eğitim gören Suriyeli öğrenciler, ülkelerinde yaşanan iç savaşı tiyatro oyunu ile anlattı

Suriyeli öğrencilerden IŞİD tiyatrosu!
banner404
CUMHURİYET Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde eğitim gören Suriyeli öğrenciler, Suriye’de 5 yıldır yaşanan iç savaş nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kaldı. Ülkelerini terk etmek zorunda kalan öğrenciler hazırladıkları tiyatro oyunu ile Suriye’de yaşanan iç savaşa ve vahşete dikkat çekti. Buruciye Medresesi’nin bahçesinde gerçekleştirilen oyunda öğrenciler Sivas halkına IŞİD ve Esed’in bölgede gerçekleştirdikleri katliamı anlattı.
Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Abdullah Hamutlak, 3 sene önce Türkiye’ye geldiğini söyledi. Bir haftadır tiyatro oyununa hazırlandıklarını, prova yaptıklarını belirten Hamutlak, "Suriye’deki savaşı insanlara göstermek için, Suriye’de kim Esed’e destek veriyorsa insanlara bunu göstermek istedik" dedi.
Esed’in Lübnan, İran ve Rusya’dan Suriye halkını öldürmek için destek aldığını, bunu tiyatro oyununda anlattıklarını ifade eden Abdullah Hamutlak, "IŞİD geldi ama kendisinin İslam’la hiç alakası yok. Bunu anlatmak istedik" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2015, 00:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479