Sur'da bugüne kadar 19 terörist öldürüldü

Diyarbakır'ın Sur ilçesine yönelik dün düzenlenen Müşterek Sur operasyonunda 6 terörist etkisiz hale getirildi, 3 terörist sağ yakalandı. Bugüne kadar 19 terör örgütü üyesi teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi

Sur'da bugüne kadar 19 terörist öldürüldü
banner404
GÜVENLİK kuvvetlerinin moral ve motivasyonunun "çok yüksek" olduğunu bildiren kaynaklar, büyük bir özveri ve uyum içerisinde tek vücut halinde görev yürütüldüğünü belirtti.
Kaynaklar, terör operasyonlarını şu ifadelerle aktardı:
"Valimiz, kaymakamımız, savcılarımız her an bölgededir ve güvenlik kuvvetlerimizle beraberdir. Bölgede devlet bir bütün halindedir, bir bütün olarak birlik ve beraberlik içerisinde operasyonlar devam etmektedir. Bölgede görev yapan herkes, basın mensuplarımız da bunu yakından görmektedir. Bölgeye gitmeden, kulaktan duyumlarla yapılan haberler birlik ve beraberliğimize ancak zarar vermektedir."
'AZMİM' BARİKATLARI TEK TEK TEMİZLEDİ
Müşterek Sur operasyonunda bölgedeki sokak ve evler güvenlik kuvvetlerinin kontrolü altına alındı. Teröristlerin sokaklarda oluşturduğu barikatlar, Azmim adı verilen zırhlı iş makinesiyle tek tek temizlendi. Silahlı kuvvetler, Dicle nehrinin doğusuna mevzilenerek bölgeyi kontrol altına aldı.
Teröristlerin bir evin duvarında açtığı mazgalın yanına yatak koyması dikkat çekti. Teröristlerin Sur'da bulunan evleri nasıl tahrip ettikleri fotoğraflara yansıdı. 
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2015, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472