Sur'da 2 terörist daha öldürüldü

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2 terörist daha öldürüldü. Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 236'ye yükseldi

Sur'da 2 terörist daha öldürüldü
banner404
GENELKURMAY Başkanlığı, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2 teröristin daha öldürüldüğü duyurdu. Ayrıca ilçede, bir Kaleşnikof piyade tüfeği, yedi şarjörü ve bir tabanca ele geçirildi. Dokuz el yapımı patlayıcı imha edildi. Toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 230 oldu.

İdil'de silah ve mühimmat ele geçirildi

Şırnak'ın İdil ilçesinde ise, altı Kaleşnikof piyade tüfeği, 23 şarjörü, 1.330 fişeği, bir roketatar, 25 roketatar mühimmatı, bir av tüfeği, iki tabanca, 18 fişeği, 75 el bombası, 12 M-16 şarjörü, 680 M-16 fişeği, üç Kannas şarjörü, 31 fişeği, 18 el yapımı patlayıcı, 30 kg amonyum nitrat, bir termal kamera, sekiz el telsizi, altı akü ve çok miktarda tıbbi malzeme ele geçirildi. 40 el yapımı patlayıcı imha edildi. Toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 166 oldu.

1 terörist yakalandı

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan girmeye çalışan PKK / PYD mensubu bir terörist, dört Kaleşnikof piyade tüfeği, 10 şarjörü, 2.503 fişeği, yedi tabanca ve sekiz şarjörü ile birlikte ele geçirildi.

Silahlar ve mühimmatlar ele geçirildi

Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında bir roketatar, sekiz roketatar mühimmatı ve bir el yapımı patlayıcı ele geçirildi.

Ankara'nın Mamak ilçesinde, Ankara-Samsun Karayolu üzerindeki Jandarma Yol Kontrol ve Arama unsurlarınca, bir Biksi makineli tüfeği, 287 fişeği, bir Kaleşnikof piyade tüfeği, dört şarjörü, 120 fişeği, iki el bombası, çok miktarda patlayıcı madde, fünye ve cep telefonu ele geçirildi.

Siirt'de, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği tespit edilen sekiz iş birlikçi şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, şahıslara ait evlerde yapılan aramada, bir Kaleşnikof piyade tüfeği, yedi şarjörü, 157 fişeği ve sekiz tabanca fişeği ele geçirildi.

Terör işbirlikçisi yakalandı

Erzurum'da, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği tespit edilen dokuz iş birlikçi şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

"Terör Örgütüne Üye Olmak Suçundan", Balıkesir'de bir, Erzincan'da bir, Kars'da bir ve Muş'da bir olmak üzere toplam dört iş birlikçi şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

1'i ölü 5 DAEŞ'li ele geçirildi

Kilis'in Elbeyli ilçesinde, sınırı yasa dışı yollardan geçmeye çalışan, DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen biri yabancı uyruklu, iki şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan, DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu üç şahıstan biri ölü, ikisi sağ olarak ele geçirildi.
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479