Şişko Nuri lakaplı sanatçı Sıtkı Sezgin hayatını kaybetti

Türk sinemasında canlandırdığı çocuk tiplemeleriyle tanınan Şişko Nuri lakaplı sanatçı Sıtkı Sezgin, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti.

Şişko Nuri lakaplı sanatçı Sıtkı Sezgin hayatını kaybetti
banner404

Yeşilçam'ın emektar isimlerinden "Şişko Nuri" lakaplı 68  yaşındaki Sıtkı Sezgin, hayatını kaybetti. Böbrek ve karaciğer yetmezliği gibi sağlık sorunları bulunan Sezgin,  bir süredir Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde  tedavi görüyordu. Durumu ağırlaşan Sezgin, müdahaleye rağmen hayata gözlerini yumdu. Sezgin'in cenazesi, yarın Samsun Büyük Cami'de öğle namazını müteakip  kılınacak cenaze namazının ardından, Derecik Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Ünlü oyuncu, 10 yıldır, Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevinde  yaşamını sürdürüyordu. Samsunspor hayranlığı ile tanınan Sezgin için kırmızı-beyazlı kulüp de  başsağlığı mesajı yayınladı.

Şişko Nuri lakaplı sanatçı Sıtkı Sezgin kimdir?

Sıtkı Sezgin veya Şişko Nuri lakaplı sanatçı 1949’da Samsun’da doğdu.

Türk sinemasında canlandırdığı çocuk tiplemeleriyle tanınan Şişko Nuri lakaplı sanatçı Sıtkı Sezgin; On Küçük Şeytan, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Sihirli Cüceler, Bağrımdaki Ateş, Hesap Günü ve Adile Teyze isimli filmlerde rol aldı. 17 Ağustos Gölcük depreminde evini kaybetti. Sinemayı bıraktıktan sonra memleketi Samsun'a dönen oyuncu Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde yaşamını sürdürüyordu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 21:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472