Şehit uzman çavuş son yolcuğuna uğurlandı

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde PKK'lı teröristlerce şehit edilen Jandarma Uzman Çavuş 25 yaşındaki Serkan Has'ın cenazesi memleketi Osmaniye'de toprağa verildi. Bir kavga yüzünden cezaevine giren ve cenaze için izinli çıkan baba Mustafa Has, şehit oğlunun tabutua uzun süre sarıldı

Şehit uzman çavuş son yolcuğuna uğurlandı
banner404
OSMANİYE Devlet Hastanesi'nden alınan bekar Serkan Has'ın cenazesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki baba evine son kez getirildi. Burada bir süre bekletilen cenaze Asri Mezarlığa getirildi. Osmaniye Valisi Kerem Al, 39'uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, Osmaniye Belediye Başkanı MHP'li Kadir Kara, ailesi ve yaklaşık 1000 kişi katıldığı törende bir süre önce yaralamalı kavgaya karıştığı için tutuklanan ve cenaze nedeniyle cezaevinden izinli çıktığı belirtilen baba Mustafa Has, oğlunun tabutuna sarıldı. 
Osmaniye Hal Müdürlüğü'nde işçi baba Mustafa Has, "Ben şehit babasıyım, cezaevinde yatıyorum. Bunu da yazın" diye konuştu. Kavga ile ilgili detaylı bilgi verilmezken güçlükle ayakta duran babaya askerler destek olmaya çalıştı.
İl Müftüsü Ramazan Çortul'un kıldırdığı cenazesi namazının ardından şehit Serkan Has'ın naaşı mezarlık içindeki Garnizon Şehitliği'ne götürüldü. Mezarın yanına indirilen tabuta kapanan kız kardeşi Perihan Has, "Ağabey kalk. Annem, babam kardeşlerim yanına geldi" diye feryat etti. 
Bir hafta önce yıllık iznini kullanıp görev yerine dönen oğlunun tabutuna sarılan anne Şerife Has da yakınlarının desteğiyle ayakta durabildi. Şehit cenazesi dualarla toprağa verildi.
OPERASYONA OSMANİYE'NİN SON ŞEHİDİNİN İSMİ VERİLMİŞ
Uzman Jandarma Çavuş Serkan Has'ın şehit olduğu operasyona, Osmaniye'nin son şehidi Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş 24 yaşındaki Mehmet Burak Demirci'nin isminin verildiği bildirildi. 
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2015, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479