PYD/YPG'li 2 keskin nişancı tutuklandı

Mürşitpınar Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde PKK'lı teröristlere destek vermek amacıyla sınırı geçmeye çalışırken yakalanan terör örgütü PYD/YPG'li 2 keskin nişancı tutuklandı

PYD/YPG'li 2 keskin nişancı tutuklandı
banner404
GÜVENLİK kaynaklarından alınan bilgiye göre, havanın sisli olmasından  faydalanarak, PYD/YPG kontrolündeki Suriye topraklarından Türkiye'ye girmeye  çalışırken yakalanan keskin nişancılar, "Diren" kod adlı Mesut C. ve "Tirej" kod  adlı Abdurrahman P, jandarmadaki işlemlerinin ardından yoğun güvenlik önlemleri  eşliğinde adliyeye sevk edildi.
 
Zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece "terör örgütü üyesi olmak, silahlı  terör eyleminde bulunmak ve devletin varlığını bölmeye çalışmak" suçlamasıyla  cezaevine gönderildi.
 
Mürşitpınar Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde 24 Şubat'ta  Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki PKK'lılara destek vermek için sınırı geçmeye  çalışan 2 PYD/YPG'li yakalanmıştı. Teröristler, verdikleri ifadede PKK-PYD  ortaklığını anlatmış, örgüt yönetiminin kararıyla PKK'ya destek için Sur'a keskin  nişancı olarak gönderildiklerini itiraf etmişti.
 
Keskin nişancıların bulunduğu bölgede bir M-16 piyade tüfeği, 2  kalaşnikof, 8 el bombası, 2 keskin nişancı dürbünü, 12 şarjör ve bu silahlara ait  çok miktarda mühimmat ile 3 sırt çantası ele geçirilmişti. 
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2016, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479