POS cihazı tefecilerine operasyon

Ankara Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, POS cihazlarıyla tefecilik yapıldığı öne sürülen bir iş yerine operasyon düzenlendi. Operasyonda iki şüpheli gözaltına alındı

POS cihazı tefecilerine operasyon
banner404

EDİNİLEN bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Ankara  Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İvedik Organize  Sanayi Bölgesinde, POS cihazlarıyla tefecilik yapıldığı öne sürülen tabelasız bir  iş yerine operasyon düzenledi.
Operasyonda iş yeri sahibi iki şüpheli gözaltına alındı. Yapılan  aramada, kredi kartından çekim yapan kişilere ödenmek üzere 355 bin lira nakit  para, 14 POS cihazı, 138 farklı isme ait kredi kartları, usulsüz POS çekimi  yaptırılan kişilerin isim ve telefon bilgilerinin yer aldığı 8 ajanda, bir  ruhsatsız tabanca, bu silaha ait 445 mermi, bir pompalı tüfek, 140 fişek ve çok  sayıda naylon fatura ele geçirildi.
 
Şüphelilerin, farklı illerden aldıkları POS cihazlarıyla Ankara'da  ödeme güçlüğü çeken kişiler için kredi kartlarından komisyon karşılığında çekim  yaptıkları tespit edildi.
 
Banka murakıplarınca POS cihazları üzerinde yapılan incelemede  şüphelilerin, bir günde yaklaşık 3 milyon lira tutarında çekim işlemi yaptıkları  ve bu yolla vergisiz kazanç elde ederek devleti zarara uğrattıkları belirlendi.
 
Gözaltına alınan iki şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner540

banner518

banner481

banner472