Lüks otomobilleri parçalayıp satan çeteye baskın

Bulgaristandan'dan getirdikleri lüks otomobilleri Bursa'da parçalayıp internet üzerinden satan çete, Gümrük Muhafaza ekiplerinin operasyonuyla ortaya çıkarıldı. Parçalanan 3 lüks otomobilin ele geçirildiği baskınla ilgili 4'ü yabancı uyruklu 12 şüpheli hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Lüks otomobilleri parçalayıp satan çeteye baskın
banner404
SÜRESİ geçtiği halde ülkeden çıkarılmayan yabancı plakalı lüks araçlarla ilgili operasyonlar, Gümrük Muhafaza ekiplerince sürdürülüyor. Bir vatandaşın Alo 136 Gümrük Muhafaza İhbar Hattına yaptığı ihbar, Bursa'daki bir çetenin ortaya çıkarılmasını sağladı. İhbarın değerlendirilmesi sonucu Bursa Oto Sanayii Sitesindeki bir iş yerinde yabancı plakalı lüks araçların parçalanıp satıldığı tespit edildi. Yürütülen çalışmalar kapsamında, internet üzerinden yapılan araştırmalarda söz konusu işyerinin lüks araç parçalarını internet sitesi üzerinden sattığı da belirlendi.
 
Bursa Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda, iş yerinin dış kısmında parçaları sökülmüş durumda yabancı plakalı olduğu görülen bir aracın şasi numarasının sistem üzerinden yapılan sorgulamasında, turistik kolaylıklardan faydalanarak Türkiye'ye Bulgaristan uyruklu bir kişi tarafından getirildiği ve yasalara aykırı olarak Türkiye'de bırakıldığı anlaşıldı. Ayrıca yapılan aramada, 2 Mercedes ve 1 adet Audi marka lüks aracın parçalandığı ve parçaların iş yerinin muhtelif yerlerinde satışa hazır şekilde depolandığı görüldü. Piyasa değeri 176 bin lira olan araç ve parçalarına el konuldu. 
Hazırlanan soruşturma dosyası kapsamında 4'ü yabancı uyruklu olmak üzere toplamda 12 şüpheli şahıs hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479