Korkunç olayı gözyaşlarıyla anlattı

Erzurum'da nişanlısı tarafından 26 kez bıçaklanarak öldürülen 18 yaşındaki Burcu Şengel'in annesi Songül Şengel, Meclis'te gözyaşlarıyla olayı anlatarak, sanık hakkında caydırıcı bir ceza verilmesini istedi

Korkunç olayı gözyaşlarıyla anlattı
banner404
AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, kızı ve kocasını kaybeden Songül Şengel'le TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Mustafa Ilıcalı, Burcu Şengel 'in vahşice öldürülmesinin Özgecan ve Münevver Karabulut olayıyla eşdeğer olduğunu ancak gündemde yeterince yer almadığını söyledi.

Şengel ailesinin zanlı tarafından hâlâ tehdit edildiğini ve olaya tanık olanların geri adım attığını söyleyen Ilıcalı, "Maalesef yeteri kadar gündeme gelmeyen bu hadiseyi kürsüde dile getirerek ailenin acılarının dinmesine bir nebzede olsa katkıda bulunmak istedim. Daha fazla Özgecanlar, Burcular kaybetmememiz için toplum olarak herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekir. Ölen baba ve kızını geri getirmemiz mümkün olmayacak ama alınacak önlemlerle yaşanacak başka olumsuzlukların önüne geçmemiz mümkün olacaktır. Burcu kızımızın başına gelen ileride başka kişilerin de başına gelebilir. Bu konuya dikkat çekmek istiyorum. Konu yargıda. Gerekli caydırıcı cezayı vereceğine inanıyorum yargının" diye konuştu.

'HEM ÖLDÜRDÜLER HEM TEHDİT EDİYORLAR'
Kızı ve eşinin nasıl öldürüldüğünü gözyaşlarıyla Meclis'te anlatan Songül Şengel, Ahmet Yavuz hakkında istenen ömür boyu hapis cezasının yetersiz olduğunu belirterek "Bizi hala tehdit ediyorlar. Olaya şahitlik edenleri de tehdit ediyorlar. Çok korkuyoruz. 3 dakikanın içinde doğradı. 27 yerinden bıçakladı. Eşimi 4 yerinden bıçakladı. Sonra bana yöneldi ancak elinden kurtuldum. Çıkarken 'Sıra sizde hepinizi doğrayacağım' dedi" ifadelerini kullandı.
"KASAPTA ÖĞRENMİŞ OLDUĞU HAREKETLERİ UYGULADI"
Davaya bakan avukat Bilge Mutlu Bilge, hazırlanan iddianameyi son derece yetersiz gördüğünü bildirerek şunları söyledi: "İki insanı öldürmüş bir cani için  sadece müebbet hapis istemiyle iddianame düzenlenmiştir. Yargıya güvenimiz mahkeme sürecinde devam ediyor. İnşallah mahkeme sürecinde tasarlayarak adam öldürmeden dolayı bu caninin en ağır şekilde cezalandırılması için savunmamız yapacağız. Bu cani arabasının torpidosundan gazete kağıdına sarılı olarak beklettiği bıçakları alarak geliyor maalesef hayatının baharındaki genç kızımızı şah damarından keserek öldürdükten sonra kana doymayarak 27 kez daha bıçaklıyor. Kızını kurtarmak isteyen babayı öldürüyor. Anneyi yaralıyor. Komşuyu yaralıyor.  Vahşetin sebebini hala bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey kasapta öğrenmiş olduğu maharetlerini nişanlısının üzerinde uygulamış bir caniyle karşı karşıyayız. Evlatlar kolay yetişmiyor. 18 yaşında hayatının baharında sevdiği nişanlısı tarafından öldürülen bir genç kızın dramı. Bu Özgecan cinayetinden de çok vahim bir cinayet. Ancak yargılama sürecinde sanığın avukatları bunu bir akli denge bozukluğuyla izah edip kurtarmaya çalışıyorlar. Bu bir cinnet değil cinayettir. Başbakan ve İnsan Hakları Komisyonuyla da görüştük."
DÜĞÜN TARİHİ TARTIŞMASI
Meclis'teki basın toplantısında dile getirilen olay, Erzurum'un merkeze bağlı Aziziye İlçesi'nde 13 Ağustos 2015'te meydana geldi. 
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479