Kesilen atların eti İstanbul'a gönderilmiş

İzmir'in Konak ilçesinde atları keserken suçüstü yakalanan 8 kişinin paketlenen etlerden bir kısmını İstanbul'a gönderdikleri ortaya çıktı

Kesilen atların eti İstanbul'a gönderilmiş
banner404
İZMİR'İN Konak İlçesi Umurbey Mahallesi'nde ortaya çıkarılan 'At mezbahası' olayı ile ilgili gözaltına alınan 8 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Şüpheliler, "Etleri mama fabrikasına gönderiyorduk" iddiasında bulurken polis, paketlenen etlerin piyasaya sürülmek üzere  İstanbul'a gönderildiğini belirledi.

GÖZALTINA ALINAN 8 KİŞİ SERBEST KALDI

Alsancak'daki Umurbey Mahallesi İşçiler Caddesi üzerindeki bir depoya ihbar üzerine dün sabah baskın yapan polisler 14 atın kesildiğini, etlerinin bir bölümünün gönderildiğini, kesilmek üzere bekletilen atlar bulunduğunu belirledi. Kalan etler imha edildi.  Polis burada çalışan 8 kişiyi gözaltına aldı. Adliyeye çıkarılan şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İSTANBUL'A GÖNDERMİŞLER

Polis at etlerinin nereye gönderildiğini soruşturmaya başladı. Şüphelilerden bir bölümü "Kemik ve iç organlarını yem fabrikasına satıyorduk. Etleri attık" iddiasında bulunurken, bazıları da  Torbalı'da köpek maması fabrikasına verdiklerini öne sürdü. Polisin, görgü tanıkları ve elde ettiği ilk bulgulara göre paketlenen etlerin, piyasaya sürülmek üzere  İstanbul'a gönderildiği bildirildi.  Polis şimdi bu etleri  İstanbul'a götüren veya alanların kim olduğunun peşine düştü.

KİŞİ BAŞI 15 BİN LİRA CEZA

Öte yandan İlçe Tarım Müdürlüğü'nün 8 zanlıya kişi başına 15 bin lira, Çevre İl Müdürlüğü'nün de bina sahibine çevreyi kirletme suçundan 50 bin lira ceza keseceği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2016, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479