Hiç durmadan kaşınan çocuğun feryadı: Ölmek istiyorum anne!

Adana'da, aynı sebepten abisini de kaybeden bağışıklık sistemi doğuştan bozuk, 9 yaşındaki çocuğun "Artık ölmek istiyorum" feryadı yürek burkuyor

Hiç durmadan kaşınan çocuğun feryadı: Ölmek istiyorum anne!
banner404

ADANA'DA bağışıklık sistemi doğuştan bozuk olan Halil Çiftçi'nin (9) dramı, yürek burkuyor. Henüz 7 aylıkken 'hiperimmunglobulin' diye adlandırılan bağışıklık sistemi hastalığı ortaya çıkan ve durmaksızın kaşınan küçük Halil, "Anne, artık ölmek istiyorum" diye feryat ediyor.

7 AYLIKKEN HASTALANDI

Adana'da yaşayan Çiftçi ailesinin oğlu Halil Çiftçi'de, 7 aylıkken 'hiperimmunglobulin' (Vücuttaki bakteri, virüs, kanser gibi yabancı virüslerden koruyan bağışıklık sistemi) hastalığı baş gösterdi.

Hiç Durmadan Kaşınan Çocuğun Feryadı: Ölmek İstiyorum Anne
VÜCUDUNDA KIZARIKLIKLAR VE YARA OLUŞTU

Hastalığa bağlı olarak 4 aydır kaşıntıları artıp, dayanılmaz hale gelince küçük çocuğun vücudunun çeşitli yerleri kızararak, yara oldu. Acı içinde kıvranan ve durmaksızın kaşınan Halil Çiftçi'nin ağlayarak, "Anne, artık ölmek istiyorum" demesi yürek burktu.

AYNI HASTALIKTAN BİR OĞLUNU KAYBETTİ

İlk çocukları Anıl Çiftçi'nin de aynı hastalıktan yaşamını yitirdiğini belirten anne Emine Çiftçi, "Halil'e hamileyken, doktora gittim. İlk oğlumun da bu hastalıktan öldüğünü söyledim. Çocuğum, ilk zamanlar sağlıklıydı; bu hastalık tekrar karşımıza çıkınca mahvolduk" dedi.

'ÖLMEK İSTİYORUM' DİYE AĞLIYOR

Hastalığı nedeniyle artık okula da gidemeyen oğlunun, hiç durmadan kaşındığını belirten anne Çiftçi, "Oğlum, kaşınmaktan her yerini kanatıyor; geceleri 'Ölmek istiyorum' diye ağlıyor. Krem, ilaç hiçbir şey fayda etmiyor. Kaşıntı için sadece bir merhem kullanıyoruz.


"ÇARE BULAMADIK, YARDIM BEKLİYORUZ"

Sürekli deri döküyor. Saatlerce kaşınıyor. Çocuğumuz, gözümüzün önünde eriyor. Kentteki hastanelerin dışında İstanbul ve Ankara'daki merkezlere başvurduk. Çare bulamadık. Yardım bekliyoruz" diye konuştu.

'MÜHENDİS OLMAK İSTİYORUM'

Okul hayatında çok başarılı bir öğrenci olduğunu söyleyen Halil Çiftçi ise "Bu hastalıktan kurtulursam mühendis veya mucit olmak istiyorum" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
YARDIMSEVER
YARDIMSEVER - 12 ay Önce

ALLAHRIZASI İÇİN ULAŞIN KAPLICAYA GİTSİN.BÖYLE BİR VAKADA İYİLEŞME HABERİ DUYMUŞTUM.BİZ ULAŞAMIYORUZ ÇOK ÜZÜLDÜK.

SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479