Diyarbakır savaş alanına döndü: 1 ağır yaralı

Diyarbakır'da sokağa çıkma ve PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Sur ilçesine yürümek isteyen gruplara polis izin vermeyince olaylar çıktı. Bir kişi başına isabet eden cisim nedeniyle ağır yaralandı

Diyarbakır savaş alanına döndü: 1 ağır yaralı
banner404
DİYARBAKIR'DA, HDP, DBP ve DTK'nın öncülüğünde düzenlenen basın açıklamasının ardından olaylar çıktı. Polise ses bombası, havai fişek ve taşlarla saldıran grubu güvenlik güçleri, biber gazı, tazyikli su ve plastik mermi kullanarak dağıttı.

YOL TRAFİĞE KAPATILDI HDP'Lİ VEKİLLER KONUŞTU

Diyarbakır'da HDP, DBP ve DTK öncülüğünde bölgedeki sokağa çıkma yasaklarını protesto etmek amacıyla basın açıklaması düzenlendi. Koşuyolu Parkı'nda toplanan grup, Sunay Caddesi'ni trafiğe kapattı. Yolun trafiğe kapatılmasının ardından HDP'li milletvekilleri  Ertuğrul Kürkçü ile  Hüda Kaya ve DBP Eş Genel Başkanı  Kamuran Yüksek birer konuşma gerçekleştirdi.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Konuşmaların ardından Koşuyolu Parkı'na giren grup, buradan polis ekiplerine ses bombası, havai fişek ve taşlarla saldırdı. Polisin dağılın uyarısına rağmen saldıran kalabalığa güvenlik güçleri biber gazı, gaz bombası, tazyikli su ve plastik mermilerle müdahale ederek dağıttı. Bir süre Koşuyolu Parkı'nda taşkınlık çıkaran grup, daha sonra kentin en işlek bölgesi olan Ekinciler Caddesi'ne yöneldi. Burada da polise taşlarla saldıran grup, polisin biber gazı ve tazyikli su ile müdahalesi sonrası dağıldı.

1 KİŞİ AĞIR YARALANDI

Çıkan olaylarda, bir kişi başına isabet eden cisim nedeniyle ağır yaralanırken, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Kent genelinde küçük çaplı olaylar devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2016, 21:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472