Davutoğlu'ndan Abdullah Gül'e sürpriz telefon

Başbakan Ahmet Davutoğlu, şehit ailesini ziyareti sırasında şehit ailesinin de tanıdığı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü telefonla aradı

Davutoğlu'ndan Abdullah Gül'e sürpriz telefon
banner404
BAŞBAKAN  Ahmet Davutoğlu bugünkü  Konya ziyareti sırasında sürpriz yaparak 11.  Cumhurbaşkanı  Abdullah Gül'ü telefonla aradı. Davutoğlu, eşi  Sare Davutoğlu ile birlikte akşam saatlerinde ziyaret ettiği şehit ailesinin evinden aradığı Gül'ü, yıllar önce kendisiyle tanışan şehidin babasıyla görüştürdü.

ŞEHİT BABASINDAN SÜRPRİZ TALEP

Edinilen bilgiye göre, Davutoğlu akşam saatlerinde  Şırnak'ın Cizre ilçesindeki terör operasyonunda ağır yaralanan ve kaldırıldığı GATA'da şehit düşen polis memuru  Kemal Yılmaz'ın ailesini ziyaret etti. Şehit polisin ailesine başsağlığı dileğinde bulunan Davutoğlu'na, şehit polisin babası İhsan Yılmaz'dan gelen sürpriz bir talep geldi.

İhsan Yılmaz, yıllar önceki bir  Almanya seyahati sırasında 11.  Cumhurbaşkanı Gül ile tanışıp elini sıktığını belirterek, "keşke yine görsem, elini sıksam" dedi.

"BUYURUN GELİN SİZİ MİSAFİR EDELİM"

Davutoğlu da şehit polisin babasına, "O zaman  telefon açayım, sizi görüştüreyim" dedi. Cep telefonundan Gül'ü arayan Davutoğlu, kısa bir sohbetin ardından Gül'e şehit babasının talebini iletti. Şehit polisin babası daha sonra Davutoğlu'nun kendisine uzattığı telefondan Gül'le sohbet etti. Şehit polisin babasına başsağlığı dileyen Gül kendisini  İstanbul'a davet ederek, "Buyurun gelin, sizi misafir edelim." dedi.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2016, 20:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479