Cep telefonu ile konuşmak için minareye çıkıyorlar

Muş'a 35 kilometre uzaklıktaki Gündoğan Köyü'nde oturanlar, baz istasyonu olmaması nedeniyle cep telefonuyla konuşabilmek için caminin minaresine çıkmak zorunda kalmaktan yakındı

Cep telefonu ile konuşmak için minareye çıkıyorlar
banner404
MERKEZE bağlı 40 hane ve 400 nüfuslu Gündoğan Köyü sakinleri cep telefonları ille görüşmelerini sadece köy camisinin minaresinde yapabiliyor. Şebeke bulabilmek için köyün erkekleri caminin minaresine çıkarken, kadınlar çareyi yaklaşık 500 metre uzaklıktaki tepeye çıkmakta buluyor. Acil hasta olduğu zaman birini caminin minaresine çıkarıp 112 Acil Servis'i arattıklarını belirten köylülerden Adnan Yurtlu, şöyle dedi:
"Köyde cep telefonları çalışmıyor. Hastamız olduğu zaman biri minareye çıkıyor ve öyle ambulans çağırıyoruz. Köyümüzün dışında yaşayan akrabalarımızla erkekler minareye çıkarak kadınlar ise yaklaşık 500 metre yürüyerek tepeye çıkarak görüşüyorlar. Her saat tepeye ya da minareye çıkmak zor oluyor. Her evde en az 4-5 telefon var. Çektiğimiz bu sıkıntının bitmesi için GSM şirketlerini köyümüze davet ediyoruz."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479