Ahmet Hakan'a saldırıda yeni gelişme

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan Coşkun'un Şişli'deki evinin önünde darbedilmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, biri tutuklu 7 şüphelinin, "mala zarar verme", "kasten silahla yaralamaya teşebbüs", "basit yaralama", "kemiklerin kırılmasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarından hapis cezasıyla cezalandırılmaları talep edildi

Ahmet Hakan'a saldırıda yeni gelişme
banner404
OLAYA ilişkin, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü  Suçlar Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturma tamamlandı. 
Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, Yayha Kemal Gezer, Nezih  Özbirinci, Uğur Adıyaman, Kamuran Ergin, Fuat Elmas, Soner Arık ve Ahmet Şengüler  şüpheli, Ahmet Hakan Coşkun, Sari Demir ve Cemal Ceyhun Kıral mağdur müşteki  sıfatıyla yer aldı. 
 
İddianamede, tutuklu şüpheli Ahmet Şengüler hakkında, "mala zarar  verme", "kasten silahla yaralamaya teşebbüs", "basit yaralama", "kemiklerin  kırılmasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarından 3  yıldan 12 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi. Diğer 6 şüpheli hakkında ise  "mala zarar verme", "kasten silahla yaralamaya teşebbüs", "basit yaralama",  "kemiklerin kırılmasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama" suçlarından  ayrı ayrı 2 yıl 8 aydan 10 yıla kadar hapis cezası talep edildi. 
 
Olayın anlatıldığı iddianamede, tüm şüphelilerin ifadelerine de yer  verildi. İddianamede, şüphelilerin, Ahmet Hakan Coşkun'un gazetede yazdığı köşe  yazıları ve televizyon programlarındaki konuşmalarını tasvip etmedikleri için  husumet besledikleri, bu nedenle dövmeyi planladıkları anlatıldı. 
 
İddianame, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Mahkemenin  iddianameyi kabul etmesi halinde şüpheliler önümüzdeki günlerde hakim karşısına  çıkacak. 
 
Savcılık, yeterli delil elde edilemediğinden, "örgüt" suçundan tüm  şüpheliler hakkında takipsizlik kararı verdi. 
 
Olay 
 
Ahmet Hakan Coşkun, 1 Ekim'de yaptığı televizyon programının ardından  aracıyla Şişli'deki evinin önüne geldiği sırada başka bir otomobilden inen  kişilerce darbedilmişti. 
 
İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, olayı  gerçekleştirdikleri iddiasıyla yakalanan şüpheliler Ahmet Şengüler, Kamuran  Ergin, Fuat Elmas, Uğur Adıyaman, Soner Arık, Yahya Kemal Gezer ve Nezih  Özbirinci, 4 Ekim'de Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayına sevk edilmişti. 
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca  ifadeleri alınan şüpheliler, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi İstanbul 6. Sulh  Ceza Mahkemesi'ne çıkarılmış, nöbetçi hakimlik, şüphelilerden Ahmet Şengüler'in  "kasten yaralama" suçundan tutuklanmasına, diğer şüphelilerin serbest  bırakılmasına karar vermişti. 
 
Şüpheliler Ergin, Adıyaman ve Elmas hakkında "yurt dışına çıkış yasağı  ve haftada bir gün en yakındaki güvenlik merkezine imza verme zorunluluğu"ndan  oluşan adli kontrol tedbiri uygulanmasına hükmedilmişti. 
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2015, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479