7 adliye çalışanı adliyeye sevk edildi

İzmir ve Manisa'da düzenlenen paralel yapı operasyonu kapsamında gözaltına alınan 7 adliye personeli adliyeye sevk edildi

7 adliye çalışanı adliyeye sevk edildi
banner404
İZMİR Cumhuriyet Başsavcı vekili Okan Bato'nun talimatıyla Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, gözaltına alınan adliye personeli H.S.K, T.A, Y.Y, B.D, M.F.S, Y.K ve M.S'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Şüpheliler, geniş güvenlik önlemi altında sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.

İzmir ve Manisa'da gerçekleştirilen operasyonda 7 adliye personeli gözaltına alındı, şüphelilerden M.F.S'nin evinde yapılan aramalarda "İzmir'deki delillerin karartılmasına yönelik dava" ile ilgili hakim, savcı ve adliye personeli hakkında belge ele geçirildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca şüphelilerin, "Adliye birimlerinde FETÖ/PDY yapılanması çerçevesinde faaliyet gösterdikleri, gerek etnik kökenleri, gerek siyasi görüşlerini belirtmek suretiyle adliye görevlileri hakkında fişleme çalışması yaptıkları, himmet topladıkları, fişleme ve sahte ihbarla adliye çalışanlarının girdikleri sınav sonuçlarına etki etmeye çalıştıkları iddia edilmişti.
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479