3 terörist daha yakalandı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda 3 terörist yakalandı

3 terörist daha yakalandı
banner404
YAKALANAN teröristlerden 1’i çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanırken, 2’sinin hakkında ise adli tahkikatların devam ettiği belirtildi. 
Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada yakalanan teröristlerle birlikte çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiği bildirildi. Açıklamada, “Terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine ve örgüt mensuplarının yakalanmalarına yönelik devam eden çalışmalar kapsamında, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ilimiz genelinde planlı operasyonlar düzenlenmiş ve toplam 3 Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu yakalanmıştır. Yakalanan BTÖ mensuplarından 1’i çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmış, 2’sinin ise halen adli tahkikatı devam etmektedir. Yakalanan BTÖ mensuplarının üzerlerinden; 3 adet tabanca, 4 adet şarjör, 2 adet el bombası, 46 adet fişek, 2 adet dizüstü bilgisayar, 2 adet tabanca kılıfı, çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmiştir” denildi.

YAKALANAN TERÖRİSTLER SUİKAST TİMİNDE
Valilikten yapılan açıklamada yakalanan teröristlerin suikast timi olabilecekleri ve güvenlik kuvvetlerine yönelik suikast hazırlığında olabileceklerinin değerlendirildiği belirtildi. Açıklamada, “BTÖ mensuplarının yakalandıkları esnada üzerlerinde bulunan tabancaların özel kılıflarla gizlenerek taşındığı, tabancalarının atışa hazır bulunduğu görülmüştür. Elde edilen örgütsel dokümanların çözümlemesinde örgüt üyelerinin güvenlik güçlerimize yönelik saldırı planı içerisinde olan suikast timi olabilecekleri ve il içerisinde tek kişilik suikast eylemi talimatı aldıkları değerlendirilmektedir. Terör ve terör örgütlerine yönelik verilen mücadeleye kararlılıkla ve aralıksız bir şeklide devam edilecektir” ifadelerine yer verildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2015, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472