Türk ve Türkiye kavramlarından rahatsız olmak

SON yıllarda bazı değerlerimize saldırmak adet haline geldi. Milli kahramanlarımıza ve milli günlerimize dil uzatma cüretini gösterenler şimdi de Türk ve Türkiye kavramlarına karşı duydukları rahatsızlığı bazı sivil toplum kuruluşları üzerinden yutturmaya kalkışıyorlar. Türk ve Türkiye kavramlarından rahatsızlıkları yeni bir olay değildir. Geçmişe bir göz atarsak bunu koplayca anlarız.

     Bir kaç yıl önce resmi tabelalardan Türkiye Cumhuriyeti ibaresini çıkardılar. Sorulunca da “Tabelaya sığmıyor” gibi komedi ötesi bir cevapla karşılaştık. Yani doksan yıldır tabelalara sığan TC ibaresi artık tabelalara sığmaz oldu! Beyler TC ibaresi değil tabelalara, her yere sığdı ama sizin o sığ gönüllerinize sığmadı. Lütfen kendinizi uyanık, milleti de aptal sanmayınız. 
Efendim milli günlerde bu beyler ya yurtdışında olurlar veya hastalanırlar. Bir şekilde o günlerdeki tören ve kutlamaların çoğuna katılmazlar. Milli kahramanlarımıza ise hakaret ve iftiranın bini ise bir para. Daha hangilerini sayalım dostlar. Andımızın yasaklanmasını mı, ders kitaplarındaki müfredattan şanlı Kurtuluş Savaşımızın ve Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mümkün olduğunca kısaltılmasını mı? Güya akıllarınca bu necip millete Kurtuluş Savaşımızı ve Büyük Atatürk’ümüzü unutturacaklar. Zira bu arkadaşlar çok üstün zekalılar ne de olsa. Beyler siz ne Kurtuluş Savaşımızı ne de Atatürk’ü bu millete unutturamazsınız. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış, arkadaşlar sonunda Atatürkçü de oluverdiler. İnşaallah hidayete ermişlerdir.
     Dedik ya adamların Türk ve Türkiye kavramlarından rahatsızlıkları var. Türk Kızılayı sodasından Türk ibaresini bir kaç yıl önce bunlar çıkardılar. Sormak lazım, Türk Kızılayı sodasından Türk ibaresini çıkarmakla soda satışını mı arttırdınız yoksa kalitesi mi değer kazandı? Milli şair Arif Nihat Asya’nın tartışmasız şaheser Bayrak şiirini ders kitaplarından Türk ve Türkiye kavramlarından rahatsız olanlar kaldırdı. Daha buna benzer neler neler dostlar. Anlatsam satırlar yetmez. Yani bu arkadaşlar hiç eğmeye, bükmeye kıvırmaya gerek yok, şüphe götürmeyecek şekilde Türk ve Türkiye kavramlarından rahatsızlar. Bir de millilikten bahsederler. Beyim en basitinden çocuklara Çin malı oyuncak dağıtarak millilik mi olur? Lütfen güldürmeyin adamı. Yerli tohum, tarım ve hayvancılığın canına okuyarak millilik mi olur? Seçimlerde Antalya büyüklüğündeki Slovenya’dan kağıt ithal ederek, Hindistan’dan tükenmez kalem ve mürekkep ithal ederek hiç millilik olur mu? Daha neler neler. Ben böyle milliliğe inanmam. Zira akıl ve ruh sağlığım yerinde. 
     En son Türkiye Barolar Birliği’nden Türkiye, Türk Tabipler Birliği’nden ise Türk kavramlarının çıkarılmasını istedi zat-ı muhterem. Barolar Birliği her milli konuda daima dik duruşunu sergiledi. Bundan hiç kuşkunuz olmasın. Tabipler Birliği'nin bazen yakışıksız çıkışları oldu. O halde kanunlar ne güne duruyor? Elinizi tutan mı var? Gereğini yaparsınız. 
     Kendisi gibi düşünmeyen kurum, kuruluş ve kişilere tahammül gösterilmediği aşikar. Bunlar yakın bir gelecekte Yeni Çağ, Sözcü vs. gibi bir kaç gazete ve televizyon kanallarını da susturursalar hiç şaşırmayınız. Zira kendisi gibi düşünmeyenlere bunların tahammülleri yok.
     Her şeyi hallettik de Barolar Birliği’nden Türkiye, Tabipler Birliği'nden de Türk kelimesinin çıkarılması kaldı. Yakında başka kuruluşlardan da bu kavramları çıkarırsalar şaşmayınız. Mesela Türk Ocakları'ndan Türk kavramını vs. Efendim her meslek grubundan ayrı ayrı kuruluşlar olacakmış. Tam da İmralı'nın memnun olacağı bir durum. Artık PKK’nın da avukat, doktor vesaireden oluşan meslek kuruluşları olur. Dahası yeni FETÖ benzeri mesleki yapılanmalar olursa şaşmayınız. Ateşle oynadıklarının farkındalar mı acaba? Vakit kaybetmeden çevresindekiler muhteremi uyarsalar iyi olur. Çünkü bu gidiş felakete gider.
     Beyler ideolojik ve politik saplantıları bırakalım da ülke ve dünya gerçeklerine dönelim. 12 kilogramlık bir mutfak tüpgazı 100 liraya dayanmış. Gıda maddelerine üst üste gizli zamlar yapılıyor. Bir aldığınızı bir dahaki sefere aynı fiyata almanız mümkün değil. Eyyy muhterem, bırakınız Türk ve Türkiye kavramlarını meslek kuruluşlarından çıkarmayı da, biraz vatandaşın işsizlik ve geçim derdine bakınız. Maalesef boş sözler karın doyurmuyor.

YORUM EKLE

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472