banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Turizm'de Ramazan bereketi yaşanacak

Alanyalı turizmciler yaklaşan Ramazan Bayramı ile birlikte zorlu geçen sezonun ivme kazanacağını belirtti

TURİZM 25.07.2014, 22:19 25.07.2014, 21:48
Turizm'de Ramazan bereketi yaşanacak
banner404
 RAMAZAN Bayramı ile birlikte turizmin harekete geçeceğini, bayramdan sonra büyük bir ivme yakalanacağını kaydeden turizmciler, bayramla beraber turizmin zirve yapacağını söylediler. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili'nin tabiriyle turizmde 'Ramazan Bereketi' yaşanacak.

'BAYRAMLA BERABER ARTIŞ OLACAKTIR'
Sili yaptığı açıklamada, "Ramazan itibariyle turizmde biraz düşüş yaşandı doğal olarak. Bayramla beraber bir artış bekliyoruz. Bayramdan sonra hem iç pazarda hem de dış pazarda ciddi bir artış söz olacaktır. Bayram tatilinin 9 güne çıkması halinde ise, iç pazarda çok daha yoğun bir hareketlilik sağlanır. Temmuz verileri tam elimizde değil ama konaklama tesislerinde boşluklar var. Son dakika satışları ile Alanya büyük bir başarı elde etti. Son dakika satışlarında aksiyonlar var. Piyasayı hareketlendirmek, talebi arttırmak adına fiyatlarda biraz düşüş yapılıyor. Bunların az da olsa yapılması gerekli. Yinede net rakamları ay sonunda göreceğiz. Özetle Ağustos ayında yerli turistte bir 'Ramazan Bereketi' yaşanacaktır diye düşünüyorum" dedi.

'OKULLAR AÇILANA KADAR YOĞUNUZ'
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu ise, Alanyalı turizmciler için Ramazan Bayramı tatilinin güzel geçeceğini söyledi. Bir çok kişinin haftasonuyla bayram tatili birleştirerek tatile 26 Temmuz’da başlayacağını dile getiren Çavuşoğlu, iç pazarda Türk tatilcilerin yoğun bir şekilde seyahat edeceğini belirtti. Çavuşoğlu, “Bayram 28 Temmuz Pazartesi günü başlıyor. Yoğun rezervasyonlar alıyoruz. Geçtiğimiz yıllara göre talep fazla. Yoğun şekilde rezervasyon alıyoruz. Türk halkı artık tatil yapmanın bir ihtiyaç olduğu görmeye başladı. Önceden tatil yapmak lükstü. Türk tatilciler hızlı bir şekilde yurt içi ve yurt dışına yayılıyor. Bugün Yunanistan, Fransa, Çek Cumhuriyeti ve pek çok destinasyonda en fazla para harcayan tatilciler Türkler. Türk tatilciler dünyada ve Türkiye’de büyük bir potansiyele sahip oldu. Ramazan’dan sonra eylül ayına kadar iç pazarda hareketlilik bekliyoruz. Sezonu Ramazan’dan önce ve Ramazan’dan sonra olarak ikiye ayırıyoruz. Yüksek sezonda olduğumuz için Ayvalık’tan Alanya’ya kadar tesislerin büyük bölümü Avrupalı turistlerle dolu, kalan boşlukları ise yerli müşteriler dolduracak. Okulların açılmasına kadar yoğu bir iç pazar hareketliliği olacaktır" diye konuştu.
Yorumlar (0)