Turizm sektörü sezonun keyfini yaşıyor

Turizmciler bu sene yoğun geçen sezondan memnun. Boş oda bulmakta bile zorlanılan otellerdeki doluluklar sevindirirken turizmciler Ağustos ayında yapılan fiyat indirimlerini dövizdeki yükselişle kapattı.

Turizm sektörü sezonun keyfini yaşıyor
banner404

MİAROSA Ghazal Resort Thalasso Genel Müdürü Metin Peltek, Temmuz, Ağustos ayını biraz zorlamayla biraz da fiyat indirimleriyle geçirdiklerini ancak bunu da kur farkı ile kapattıklarını belirtti. Innvista Hotels Belek’in Genel Müdürü Ülkay Atmaca ise bu sene verilerin çok iyi gittiğini belirterek, "2014’ün sayılarını yakaladık. Hatta 2014 sayılarını da geçeceğimizi tahmin ediyoruz" dedi.


 

"Ağustos ayında zorlandık, kur farkıyla aradaki farkı kapattık"

Sezona bu yıl iyi başladıklarını ve iyi de devam ettiğini söyleyen Peltek, Temmuz ve Ağustos ayının Mayıs ve Haziran ayına oranla zor geçtiğini söyledi. Özellikle çok fazla sayıda Rusya’dan gelecek uçaklarda tarz fazlası sebebiyle acenteler koltuklarını doldurmakta zorlandıklarını söyleyen Peltek, "Ağustos ayında hatta koltuk sayılarını azaltmaya gittiler. Bu arada güzel de bir eylül de gelecek gibi gözüküyor. Temmuz, Ağustos ayı biraz zorlamayla biraz da fiyat indirimleriyle gitti ama kur farkı aradaki farkı kapattı. Bu sebeple otelciler bir miktar maliyetlerinden kazanç yaparak bütçelerini tutturdular. Bundan sonra Eylül ve Ekim aylarında daha güzel bir dönem bekliyoruz. Daha sonraki yıllarda da inşallah bu trend devam ederse, son iki üç yıldır kaybedilenleri tekrar kazanma ve sayıları daha da arttırma yoluna gidebiliriz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 00:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479