banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

'Turizm Ajansı yerel inisiyatifi yok sayıyor'

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, AKTOB'un Antalya'daki toplantısına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a Tanıtım Ajansı ile ilgili eleştirilerini iletti

TURİZM 28.07.2019, 18:56 28.07.2019, 21:06 Enes Subaşı
'Turizm Ajansı yerel inisiyatifi yok sayıyor'
banner404

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AKTOB'un toplantısında turizmcilerin Tanıtım Ajansı ile ilgili sorularını cevapladı. Toplantıda konuşan TÜROFED Başkanı Osman Ayık, ajansın Kamu İhale Kanunu'ndan muaf olmasının ileride sıkıntılar doğurabileceğini ifade etti.
Turizm Tanıtım Ajansı'nın 'flu' olduğunu belirten Osman Ayık, turizmle ilgili ciddi sorunlar olduğunu ve sıçrama yapabilmek için bu sorunların çözülmesi gerektiğini kaydetti. Bu yasanın ardından bazı senaryolar hazırlanıp bunların deklare edilmesi gerektiğini söyleyen Osman Ayık, sektörle ilgili 5-10 yıllık planlar yapılması ve bakanlığın sektörü arkasına alması gerektiğini dile getirdi. Tanıtım Ajansı yasasıyla yerel inisiyatifin yok edilmemesi gerektiğine dikkat çeken TÜROFED Başkanı, konunun flu olduğunu, yerel inisiyatiflerin yok sayıldığını ifade etti.
‘SEÇİMDEN KİMSE KAÇMAZ’
Otelcilerin kendi aralarında anlaşamama gibi bir sorunlarının olmadığını belirten Ayık, TÜROFED'in kendi alanında yüzde 80 temsiliyete sahip olduğunu ileri sürdü. Seçimden kimsenin kaçmadığına dikkat çeken Ayık, sivil inisiyatifler ne kadar güçlü olursa bakanın da bulunduğu yerde o kadar rahat olacağını söyledi.

 

Yorumlar (0)