Sili'den iç pazar müjdesi

ALTİD Başkanı Burhan Sili, seçimlerin sona ermesiyle birlikte iç pazarın da hareketlendiğini söyledi. Sili, "Yıl bazında baktığımızda 2014 rakamlarını yakalayacağız gibi görünüyor" dedi

Sili'den iç pazar müjdesi
banner404

Asiye ELİAÇIK

ALANYA Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, 24 Haziran Genel Seçimleri'nin sona ermesi ile birlikte turizm sezonunda da hareketlenme başladığını söyledi. Özellikle seçimin ikinci tura kalmaması yerli tatilcinin tatil planlarını netleştirirken, rezervasyonlarda artış yaşandı. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, seçimin sakin geçmesinin sevindirici olduğunu ifade ederek başladığı açıklamasında, "Seçimin sona ermesinin akabinde ciddi rezervasyon almaya başladık. Zaten bu durumu bekliyorduk. Süre her ne kadar kısaldıysa da geçmiş yıllarda olduğu gibi ciddi bir potansiyel olacağına inanıyorum. Çünkü yerli tatilcilerimiz tatil anlamında son 3 yıldır yapılan kampanyalar ile tatil olgusuna alıştılar ve hali hazırda ödeyebilecekleri fiyatlar ve taksit imkanları ile tatil sunmaya devam ediyoruz" diye konuştu. 
'GELİR DÜZEYİ DE ARTMALI'
Mayıs ayı itibariyle 2015 rakamlarının geride bırakıldığını belirten Sili, "Antalya ve Gazipaşa-Alanya Havalimanı (GZP) rakamlarına baktığımız zaman mayıs ayı itibari ile 2015'i geçmiş durumdayız, 2014'ü yakalamak üzereyiz, zaten az bir fark vardı. Önümüzdeki uçak sayılarına baktığımızda 2015 rakamlarını sene bazında geçeceğimize kesin gözüyle bakıyoruz. Her zaman vurgu yaptığımız konu ise gelirin de aynı düzeyde artması gerektiği. Son 2 yıla göre sektörü değerlendirdiğimizde yüzde 15-20 düzeyinde bir gelir artışı yakaladık" dedi.
'GZP GELİŞTİREBİLİR'
Antalya Havalimanı'nın, GZP'yi işleten TAV firması tarafından işletilecek olmasını da değerlendiren Sili, "Havalimanlarını farklı firmaların işletmesi bir sorun oluşturmuyordu. Fakat Antalya Havalimanı'nın kapasitesi çok yüksek, GZP'nin kapasitesi ise ortada ama geliştirilebilir bir konumda. İki havalimanını aynı firmanın işletmesi destek açısından uçakların slotlarının yönlendirilmesi noktasında önem arz ediyor. Bu bize artı değer katacaktır" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472