Rusya'dan talep arttı

ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu "2018, Akdeniz çanağı için büyük oranda verimli geçecek" dedi

banner498
banner404

ALANYA Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, erken rezervasyon dönemi satışlarına ilişkin açıklamalarda bulunarak Rus pazarında ocak ayı itibariyle ciddi bir artış yaşandığını ifade etti. Erken rezervasyon döneminin 5 aşamadan oluştuğunu belirten ve Aralık sonu ile başlayıp Nisan ayı sonuna kadar sürecek dönemde alınan rezervasyonların son derece sevindirici olduğunu aktaran Dahaoğlu, "Acentalarla anlaşmalar yaparken 31 Aralık'a kadar en yüksek erken rezervasyon indirimini verip akabinde her ay rakamları düşürüyoruz. Şu anda Şubat ayının ortasındayız. Nisan sonuna kadar Rus pazarında erken rezervasyon indirimleri devam ediyor fakat daha düşük oranlarda. Ancak şu ana kadar aldığımız rezervasyonlar tatmin edici boyuta geldi" dedi.
'2016'YI HAFIZAMIZDAN SİLDİK'
Dahaoğlu, "Aralık ayında verilen büyük indirim oranları artık verilmiyor. Gelecek ay bu daha da düşecek. 2016'yla kıyaslama yapmak istemiyoruz, zaten öyle bir yılı baz almak da doğru olmaz. Hiç yaşanmamış kabul ediyoruz o süreci. Şu anki durum 2015 rakamlarıyla hemen hemen aynı. Bizler için umut verici. 2 yıl aradan sonra o insanları görmek, rezervasyonlarını hissetmek büyük bir mutluluk veriyor. 2018 tüm Türkiye ve Akdeniz için iyi olacak diye umuyoruz. Erken rezervasyonların ilerleyen süreçte daha da artacağına inanıyoruz. Zira 15 Ocak'tan sonra Rus pazarında ciddi bir artış var. Avrupa ülkelerinde de durum bu yönde" ifadelerini kullandı.
'KAYBEDİLEN TURİST GERİ GELİYOR'
Son olarak ise Dahaoğlu şu noktalara değindi: "Türkiye'ye gelmeyip de başka yerde sorun yaşayanların 2018'de tekrar Türkiye'ye dönmesi bekleniyor. Biz de bunu rezervasyonlarda görüyoruz. 2 yıl boyunca ciddi kayıplar verdik. 2015'te yaptığımız 100 bin gecelemeyi 30 bine kadar düşürdüysek şimdi yapacağımız yüzde 40 artış bizim kar ettimizi göstermeyecek. Çünkü kaybımız yüzde 70 olmuştu. Biz aradaki bu farkı kapatıp tam artıya geçtiğimiz dönemleri görmek istiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2018, 15:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahin Alpay
Şahin Alpay - 6 ay Önce

Harika, hemen 30 - 40 bin EURO mühim değil bi dükkan tutmam lazım..

ALANYALI
ALANYALI - 6 ay Önce

KAYBEDİLEN TURİST GERİ GELİYOR...TURİSTİ KAÇIRAN HIRSIZ AHLAKSIZ DÜKKAN ,RESTAURANT VE BUTİK SAHİPLERİDE GERİ GELİYOR... NE GÜZEL ALANYA BEEE.

banner495

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479

banner386