Rusya'daki tur operatörü sayısı beş yılda dörtte bire düştü

Rusya'da 2018 yılında irili ufaklı 8 tur operatörü iflas ederken, 2013 yılında 2 binin üzerinde olan ülkedeki tur operatörü sayısının 2018 yılında 580'e gerilediği belirtildi

Rusya'daki tur operatörü sayısı beş yılda dörtte bire düştü
banner404

RUSYA'DA turizm sektöründe yaşanan sıkıntılar, 2014 yılından farklı olarak orta ve küçük ölçekli şirketleri pazardan silmeye başladı. Böylece büyük tur operatörlerinin konumlarını daha da sağlamlaştırmaları bekleniyor.
TürkRus.com'un Kommersant gazetesinden habere göre, Rusya'da 2014 yılında büyük tur operatörleri arasında yaşanan iflas dalgası, bu yıl küçük ve orta ölçekli tur şirketlerini etkisi altına aldı.

Sene başından bu yana ülkede küçük ve orta ölçekli sekiz tur operatörü pazardan çekilmek zorunda kaldı.

2018'DE 8 İFLAS

Raduga Travel, Matreşka Tour, Rolar Tour, Natalie Tours, Avrora BG, DSBW Tours, Intravel Stoleshniki ve Turotdıh ciddi mali sıkıntılar yaşayan şirketler oldu.

Rusya'da tur operatörlerinin satışlarındaki düşüşe rağmen, uzmanlar henüz bir kriz yaşandığını söylemek için erken olduğu görüşünde. Level.Travel Genel Müdürü Dmitri Malyutin, "Dört yıl önce pazardan büyük oyuncular gitti ve bu ciddi sorunlara yol açtı. Bugün yalnızca bir (Natalie Tours) önemli tur operatörünün faaliyetleri son buldu, diğer şirketlerin ise sektöre hemen hemen hiç etkileri yok" değerlendirmesini yaptı.

TUR OPERATÖRÜ SAYISI DÖRTTE BİRE DÜŞTÜ

Rosturizm'in verilerine göre, Rusya'da bugün 580 tur operatörü yurt dışına tur satışı yapıyor. 2013 yılında bu rakam 2 binin üzerindeydi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479