Rusya'da Türkiye paket turları sonbaharda ne kadar olacak?

Rus Tur Operatörleri Birliği, sonbaharda Rusya'dan Türkiye'ye dönük paket tur fiyatlarının 50 bin ruble ile 75 bin ruble arasında değişeceğini açıkladı

Rusya'da Türkiye paket turları sonbaharda ne kadar olacak?
banner404

RUSYA'da 1 Eylül'de başlayacak 'kadife tatil' dönemi ile ilgili açıklamalar yapan Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Türkiye turlarının ruble bazında yüzde 10 zamlandığını açıkladı. Zama gerekçe olarak uçak yakıt fiyatındaki artışı, rubledeki değer kaybını ve otellerin son dakika turlarına daha az arz sunmasını gerekçe gösteren ATOR, sonbaharda Türkiye'ye paket tur fiyatlarına ilişkin de hesaplama yaptı.
FİYATLAR 50 BİN İLE 75 BİN RUBLE ARASINDA DEĞİŞECEK

TürkRus.com'un Sputnik'ten aktardığı habere göre, bir çocuklu, üç kişilik ailenin, bir hafta "her şey dahil" otelede, konaklamayı içeren paket tur harcaması 50 bin rubleden (yaklaşık 4 bin 500 lira, ya da 750 dolar) başlayacak. Son dakika satışları olmazsa bu rakam 63 bin rubleyi (5 bin 500 TL), eğer aynı paket beş yıldızlı otel için hesapalanırsa fiyat 75 bin 500 rubleyi (6 bin 600 TL) buluyor.

BU EYLÜLDE FİYATLAR BİRAZ DAHA YÜKSEK OLACAK

Ote taraftan ATOR, normalde Türkiye’ye yapılacak turlarda Eylül ayında mevsimsel fiyat düşüşü beklendiğini ancak, bu sonbaharda Türkiye'ye yapılacak turların fiyatının, Eylül 2017'ye göre biraz daha yüksek olacağını belirtti.

Tur operatörleri, Dünya Kupası 2018'in sonunda Türk turlarına olan talebin canlanmasına dönük tahminlerinin gerçekleştiğini ve büyümenin ortalama olarak yüzde 15'ten yüzde 25'e çıktığını kaydetti.

POPÜLER OTELLERDE BOŞ YER BULMA SORUNU VAR

Bununla birlikte, piyasanın önde gelen tur operatörleri, kadife mevsiminde tur satışlarının çok fazla olduğunu ve popüler otellerde boş oda bulma sorunu yaşandığı bilgisini de paylaştı.

Tur operatörleri ayrıca, Türkiye'ye yönelik turlarda, döviz kurundaki dalgalanmalar nedeniyle rezervasyon hızındaki yavaşlamaya rağmen, tüm beklentilerin haklı çıktığını ve çok başarılı sayılabilecek bir sezon geçirdiklerini belirtti.

''PAKET TUR FİYATLARI YÜZDE 10 ARTABİLİR''

Uzmanlar, Türkiye'ye turların sonbahara bırakılmaması gerektiğini belirterek uçak yakıtı fiyatındaki artış ve Türk hükümetinin sağladığı yakıt desteğinin daha azalacak olması nedeniyle, geçen yılın aynı dönemine göre turların maliyetinde yaklaşık yüzde 10'luk bir artış olabileceğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472