Ruslara krizden sonra 11 milyon dolarlık ev satıldı

2 yıl önce Türkiye pazarına giren Realty-TR Uluslararası Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık şirket Ceo'su Fatih Elibol, Ruslara krizden sonra 11 Milyon Dolarlık ev sattıklarını söyledi

Ruslara krizden sonra 11 milyon dolarlık ev satıldı
banner404
FATİH Elibol, Rusya krizi sonrası emlak satışlarını değerlendirdi. Realty-TR Uluslararası Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık şirketi ile 5 kıtada Rusya da dahil olmak üzere 36 ülkede faaliyet gösteren Elibol, Rus alıcıların satışın beklendiği gibi düşmediğini aynı trendte devam ettiğini belitti.
Dünya genelinde 600 milyon Euro’yu aşan portföye sahip olan Realty’nin CEO’ su Elibol ‘’2015 yılı içerisinde Rusya’ya 185 milyon dolar gayrimenkul satışına aracılık yaptık, kriz sonrasında 11 milyon dolarlık satışa aracılık ettik’’ diye konuştu. Elibol ülkeler arasında en çok çalışan sayısının da Rusya’da olduğunu söyledi.
-RUSLAR’IN İLGİSİ DEVAM EDİYOR
Son dönemde özellikle vize muafiyeti nedeni ile artan turizm ve ticarete bağlı olarak Rus vatandaşlarına konut satışlarının da arttığını ifade eden Elibol, “Uçak krizi iki ülkenin tüm ekonomik ilişkilerini etkiledi. Bunun başında da gıda ve turizm geliyor. Fakat konut satışları hala devam ediyor. Rus halkı bu krizin sona ereceği beklentisini koruyor. Uçak meselesinin de, iki ülke halkının değil devletlerin meselesi olduğuna inanıyorlar. O yüzden şu an için konut sektöründe bir problem görmüyoruz” dedi.
Türkiye konut piyasasında canlılığın devam ettiğini belirten Fatih Elibol, hem gayrimenkul fiyatlarının Türkiye'de hala dünya ölçeğine göre düşük olması, hem de Türkiye’nin coğrafi özellikleri nedeniyle bir cazibe merkezi olduğunun altını çizdi. 
Ortadoğu ve Körfez ülkeleri vatandaşlarına yapılan satışlarda çok fazla artış gözlemlendiğini de dile getiren Elibol, “Bunun yanı sıra Avrupa ülkelerinde yaşayan Arap kökenli ve Türk vatandaşlarının ülkemizdeki döviz kuru artışına paralel olarak gayrimenkul taleplerinde de artış görülmektedir. Son dönemde Avrupa ülkelerinin azalsa da değer kazanan döviz karşısında İngiltere, Hollanda, Almanya gibi ülkelerden yatırımcıların ilgisi devam etmektedir” sözlerini kullandı.
 
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 01:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdem
Erdem - 4 yıl Önce

Yalan valla da yalan billa da yalan,, O kadar ev satsaydınız şu an türkiye de türk ten çok rus olması gerekirdi. Beyler kendimizi avutmayalım artık isterseniz. RUSYA GEMİSİ ÇOKTAN KALKTI HEMDE GERİ DÖNMEMEK ÜZERE.2016 YILI MALESEF FELAKETLER YILI OLACAK...

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479