'Prag uçuşları başlıyor'

ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Gürol Birgen "Prag’tan Gazipaşa-Alanya (GZP) Havalimanı’na haftanın bir günü direkt uçuş yapılacak" dedi

'Prag uçuşları başlıyor'
banner404
ÇEK Cumhuriyeti’nin yaklaşık 1 milyon 200 bin nüfuslu başkenti Prag’da Alanya'nın tanıtımı yapıldı. Tanıtımda Alanya’yı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Gürol Birgen temsil etti. Çek Cumhuriyeti’nden Türkiye geneline yapılan ve son dönemlerde düşük seyreden rezervasyonların Ankara’daki terör saldırısıyla birlikte tamamen durma noktasına geldiğini söyleyen Birgen, bu ülkeden grup tercihlerinin genelde Alanya olduğunu belirtti. Birgen, son yaşanan olaylardan dolayı ise güvenlik gerekçesiyle Çek vatandaşlarının farklı ülkelere yöneldiğinin altını çizdi ve fuar süresince yaptığı görüşmeler ışığında izlenimlerini aktardı.
'SATIŞLAR SON DAKİKAYA KALDI'
Tur operatörlerinin, terör olayları nedeniyle Türkiye satışlarında yüzde 50 kayıpların yaşanabileceğini vurguladıklarını ifade eden Birgen, "Blue Style, Fisher, Cedok, Azur Reisen, GlobTur gibi tur operatörleri yetkilileri, terör olaylarının gölgesinde rezervasyonların en az yüzde 50 ekside kalacağını belirttiler. Tur operatörleri garantili uçak koltuk anlaşmalarının azaltılması ve garantilerinin düşürülmesi konusunda ortak kararlar alıyorlar. Bu sene satışların yine son dakika sistemine yöneleceği görülüyor" diye konuştu.
'DİREKT UÇUŞ BAŞLATILACAK'
"Fuar alanında yapılan görüşmeler sonucunda iyi haberlere ulaşma imkanımız da oldu" diyen Birgen, "TAV yetkilisi Serkan Karahatay ve Blue Style Tur Operatörü Walid Titar ile yapılan görüşme sonucunda Travel Service Havayolları ortaklı, 2 Haziran-13 Ekim arası haftada bir gün Prag-GZP Havalimanı uçuşlarının yapılacağı anonsu gerçekleştirildi" ifadelerini kullandı.
'İNTERNET TANITIMDA KULLANILACAK'
Mayıs ayında 26 kişilik info turları ile gazete heyeti ve magazin köşe yazarlarını Alanya’da ağırlayacaklarını da belirten Birgen, "Özelikle Alanya’da bir hikaye projesi ile önde gelen dergi ve blog köşe yazarlarının da internet mecrasında Alanya odaklı makaleler ve fotoğraflar paylaşmasını sağlayacağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 22:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479