banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Müteahhit oteli bastı

Manavgat’ın Kızılot Mahallesi'nde bulunan Hünkar Palace Otel, otelin tadilatını yapan müteahhit firma sahibi ve işçilerinin baskınına uğradı

TURİZM 09.08.2014, 11:20 10.08.2014, 13:49
 Müteahhit oteli bastı
banner404
MANAVGAT'ın Kızılot Mahallesi'nde bulunan Hünkar Palace Otel, otelin tadilatını yapan müteahhit firma sahibi ve işçilerinin baskınına uğradı. 
Otelin tadilatını gerçekleştiren müteahhidin otelden parasını alamadığını, parasını alamadığı için de Alanya’da müteahhit adına yaptıkları işlerin parasını alamadıklarını belirten inşaat işçileri otel sahibinden müteahhide olan borcunu ödemesini, aksi takdirde otelin önünden ayrılmayacaklarını hatta içeri girerek müşterileri rahatsız edeceklerini dile getirdiler.
İşçilerden bir süre sonra otel önüne müteahhit Halit Yıldız da gelerek açıklamalarda bulundu. Yıldız, otelden parasını alamadığı için işçilerine ödeme yapamadığını belirterek “Bu otelin komple tadilat işlerini aldım. Hemşehri olarak, çocukluğunu, doğduğu günü bildiğim için bir telefonlarıyla işlerini yaptım. Maalesef Mart ayının 3'ünde başladık kendi imkanlarım dahilinde açabildiğim kadar açtım. Belediye ruhsatı kapatmasına rağmen otel geç kaldı. Onun sebebini de bana buluyor. Zaten belgeleri vardır. Ölçüme itiraz etti kendi bilirkişisi geldi. Kendi yaptığı ölçü bizim yaptığımız ölçüden 70 bin TL daha fazla çıktı. Bugün yarın diye ne fatura kestiriyor, ne hesap görüyor. Vermiş olduğu evraklar da yazılmaya başladı. Şu anda ben bitmiş durumdayım. İşçi başıma toplandı. En büyük sıkıntım. İşçinin parasının verilmediği için herkes şu anda sıkıntıda. Benim burada sadece canım var ne yapacaklarsa yapsın. Geliyor burada din adı altında insanları duygu sömürüsü yapıyor. İnsanların hakkını vermiyor. Sadece benim değil boyacısının, duvar kağıtçısının, kapıcısından mobilyacısına kadar herkesin otel sahibinden alacağı var. Kendilerine ulaşamadım. Dün 40 defa aradım. Kendi elemanları ile beni arıyor. Şu anda otel bitmiş durumda yapacak bir şey yoktur. Otel bitmiş durumda. Senetlerim en büyük sıkıntımızdır. Şu anda bizim çıkardığımız hesaba göre 400 milyar açık hesap var. 500 bin liralık çek ve senet var. Bugün itibariyle yazılmaya başlandı. Eğer bugün paramızı alıp işçilerime dağıtamazsam buradan ayrılmayacağız” dedi.
Yıldız açıklama yaparken Otel Sahibi Cemal Demirtaş otele geldi ve bir süre sonra müteahhit ve işçilerini odasına davet etti. Demirtaş’ın odasına girmeleriyle birlikte müteahhit ile Demirtaş arasında küfürleşmeye varan tartışmalar yaşandı. Müteahhit Yıldız parasını alamadığını iddia ederken, Demirtaş ise ödemiş olduğu 500 bin liranın faturasının kesilerek kendisine verilmediğini, müteahhidin işleri savsaklaması ve geciktirmesi yüzünden otelin geç açıldığını ve büyük ölçüde zarar ettiğini iddia etti.
Otel sahibi tartışmanın devam etmesi üzerine jandarmaya haber verdi. Otele gelen jandarma ekipleri, taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması nedeniyle tarafları Çenger Jandarma Karakolu'na götürdü.
Öte yandan, Hünkar Palace Otel'in, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ekonomik Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Başkanı Saadet Partisi eski genel başkanı Recai Kutan ve AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner tarafından açılışı gerçekleştirilmişti. 
Yorumlar (1)
hasany 5 yıl önce
hayret burada haberi tam vermişsiniz, otel adı ve şahıs isimleri hepsi var,