'İki talep daha'

ALTSO Başkanı Şahin, hükümetten iki destek talebinde daha bulunacaklarını belirterek "Hem turizmci, hem de küçük esnaf için SGK borçlarının 1 yıl ötelenmesini ve A grubu tüm acentelere kredi verilmesini isteyeceğiz" dedi

'İki talep daha'
banner404
ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, turizmciye destek paketinin çıkmasında Alanyalı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun çok büyük rolü olduğunu belirterek "Bakan Bey ek destek taleplerimizde de yanımızda olacak. Bu sayede ek desteklerin de çıkacağına inancım tam" dedi. Türkiye'de ilk kez bir turizme destek paketi çıktığını hatırlatan Şahin "Öncelikle hükümetimize teşekkür ederiz" dedi.

'BİZZAT ÇAVUŞOĞLU SUNACAK'

AÇIKLANAN pakette yer alan turizmci borçlarının yeniden yapılandırılmasının ALTSO raporunda önerildiğini hatırlatan Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: Şimdi sırada destek paketinin genişletilmesi var. Hem sektör temsilcileriyle, hem de küçük esnafla istişare halinde yeni bir rapor hazırlıyoruz. Bu raporu Sayın Çavuşoğlu Turizm Bakanı Mahir Ünal'a sunacak ve bu sayede çok çabuk sonuç alacağız. 
 
'SGK PRİMİ YÜKÜ ÇOK AĞIR'

ÖNCELİKLE 400 binin üzerinde turist getiren A grubu seyahat acentelerine verilecek kredi desteğinin, yolcu kriteri olmaksızın tüm A grubu acentelere verilmesini isteyeceğiz. Ayrıca turizmci ve küçük esnaf için çok büyük bir ödeme yükü oluşturan SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) primlerinin 1 yıl ötelenmesini isteyeceğiz. Bu öteleme afetlerde yapılabiliyor ve biz turizmin de bu kapsamda değerlendirilmesini isteyeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2016, 00:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479