'Hedefe ulaşacağız'

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Türkiye'nin 2023 yılında 50 milyon turist, 50 milyar dolar turizm gelirine ulaşacağını söyledi

'Hedefe ulaşacağız'
banner404
KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı'nın birim amirleri ve il müdürlerine yönelik olarak Gölbaşı Vilayetler Evi'nde düzenlenen değerlendirme toplantısında konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Yayman, Türkiye’yi 2023 yılında evrensel standartlarda kültür sanat faaliyetleri yapan bir ülke haline getirmek istediklerini belirtti. 
'Sen, ben yok, biz varız' düsturu ile hedeflerini birlikte gerçekleştireceklerini kaydeden Yayman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2023 yılına ilişkin olarak konulan 50 milyon turist, 50 milyar dolar turizm geliri hedefini gerçekleştirebileceklerini, 2023 hedeflerine yönelik hiçbir mazereti asla kabul etmediklerini ifade etti.  
'BUNU ASLA KABUL ETMİYORUZ'
Yayman, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Öğrenilmiş çaresizlik var. Bazı arkadaşlarımızla görüştüğümüzde ben bu bakanlığa ömrümü verdim ama bu gerçekleşmez diyorlar. Bunun kavramsal tanımı öğrenilmiş çaresizlik. Bunu asla kabul etmiyoruz. Gerçekçiyiz imkânsızı istiyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan bize cumhuriyetimizin 100’üncü yılında 50 milyon turist ve 50 milyar dolar turizm geliri hedefi koyduysa, biz bunu yapabiliriz. 
Bizim sadece hayal kurmamız gerekiyor. Olmaz cevabını kabul etmiyoruz. Hayır cevabını literatürümüzden çıkartacağız. Zor ama zaman alacak. Yapabiliriz, gerçekleştirebiliriz, yeter ki biz bu takımdaşlığımızı geliştirelim.” 

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472