banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Google acentelere rakip oluyor

Google, meta arama sonuçlarını otel odası rezervasyon modülü ile birleştirecek. Bu yolla Google seyahat acentelerinin işini ellerinden alacak

TURİZM 25.07.2019, 18:06 Enes Subaşı
Google acentelere rakip oluyor
banner404

GOOGLE, sahip olduğu en geniş tüketici kesimine ulaşma olanağını otellere rezervasyon amaçlı olarak da kullanacak. Kısa adı TUYED olan Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği’nin sitesinde yer alan habere göre dünyanın en büyük arama motoru Google, otel odası rezervasyonu için geliştirdiği modülünü test etti. Testlerin tamamlanmasından sonra Google’ın otel rezervasyonu hizmetini geliştirip, mevcut OTA’lara (online seyahat acentası) bir yenisinin ekleneceği, Google’ın offline seyahat acentalarının karşısına rakip olarak çıkacağı belirtiliyor.
Haberde, Google’ın meta arama sonuçlarını otel odası rezervasyon modülü ile birleştirip yeni bir atılıma hazırlandığı, Oda Rezervasyon Modülünün şimdilik test şeklinde sitede yer aldığı belirtiliyor. Önümüzdeki dönemde Google’ın bu modülünün geniş bir trafik ve cihaz türüne yayılması halinde, gezginlerin artık otel rezervasyonlarını bu modül üzerinden yapağı öngörülüyor. Günümüzde oda rezervasyon modülü, sayfanın alt kısmındaki konumu nedeniyle en yüksek trafik hacmine ulaşamıyor.
Google’ın mevcut tasarımı oda rezervasyon modülü sayfasının yukarılara taşınması halinde, geniş müşteri kitlesinin uygun tarih ve fiyatları filtreleyip, ihtiyacına uygun oda tipini kolayca bulup rezerve edeceği, bunun da dönüşümlü arama trafiğini etkileyeceği belirtiliyor. Çünkü arama yapanlar, arama yapmadan ve tıklamadan önce, farklı oda türlerini aynı anda meta arama sonuçlarıyla kolayca görebilecek. 

Yorumlar (0)