Erdoğan bakanlık için Mehmet Ersoy'a ETS şartı mı koştu?

Sabah yazarı Dilek Güngör, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'a bakanlığı ETS ile ilişkini kesme şartıyla verdiğini öne sürdü.

Erdoğan bakanlık için Mehmet Ersoy'a ETS şartı mı koştu?
banner404

TATİL için Bodrum'a gittiğini ve burada turizmcilerle görüştüğünü belirten Dilek Güngör, sektörün Ersoy'un bakanlığından memnun olduğunu, ancak iç pazarın yüzde 60'ını kontrol eden ETS'nin sahibi olması nedeniyle çekinceleri bulunduğunu ileri sürdü.

'' Turizmcilerin kafasını kurcalayan soru Bakan Ersoy'un alacağı kararlarda kendi şirketi ETS'yi düşünerek hareket edip etmeyeceği... Haliyle böyle bir durumun rekabet açısından yanlış olacağını söylüyorlar.'' diyen Güngör, ''haklı olabilirler ama bilmedikleri bazı şeyler var'' diyerek şu iddiayı gündeme getirdi:

''BAKANLIĞI ŞARTLI VERMİŞ''

 'Benim öğrendiğim kadarıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mehmet Ersoy'a bakanlık teklifi götürdüğünde turizmcilerin bu endişelerini giderecek bir adımı atmış. Tabir caizse, Ersoy'a bakanlığı 'şartlı' vermiş. Ersoy'dan ETS ile bütün bağlarını kesmesini istemiş.

Bakan Ersoy da geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu isteğini yerine getirmiş. ETS'nin yönetiminden tamamen çıkmış.''

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2018, 00:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479