Çavuşoğlu'ndan Rusya'ya turizm mesajı

Geçen sene Türkiye'ye gelen Rus turist sayısının 5 milyon ile tarihin en yüksek rakamına ulaştığının altını çizen Çavuşoğlu, gelen rezervasyonlara bakıldığında bu yıl bu rakamı aşacakları öngörüsünde bulundu

Çavuşoğlu'ndan Rusya'ya turizm mesajı
banner404

Haber: Alper KUTAY

TÜRKİYE-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi'nin (ÜDİK) alt birimi Ortak Stratejik Planlama Grubu'nun 6. Toplantısı'na katılmak üzere Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ilk olarak Rus basın yayın organlarının genel yayın yönetmenleriyle bir araya geldi. Bakan Çavuşoğlu, ardından Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde (MGIMO) "Türk Dış Politikası" konulu bir konuşma yaptı ve soruları yanıtladı. Türkiye-Rusya ilişkilerinde kendisinin vizyonunu da aşan olumlu bir noktaya geldiklerini söyleyen Bakan Çavuşoğlu, Türkiye ve Türkçe diline yönelik ilginin arttığını duymaktan dolayı memnuniyetini dile getirdi. Bakan Çavuşoğlu, öğrencilere hitaben, "Sizlerin enerjiniz sadece Rusya için değil, bölgesel ve küresel sorunların aşılması için de önemli rol oynayacaktır" diye konuştu.
'2019 KÜLTÜR VE TURİZM YILI OLACAK'
Geçen sene Türkiye'ye gelen Rus turist sayısının 5 milyon ile tarihin en yüksek rakamına ulaştığının altını çizen Bakan Çavuşoğlu, gelen rezervasyonlara bakıldığında bu yıl bu rakamı aşacakları öngörüsünde bulundu. Antalya'da Rus turistlerin yanı sıra yerleşik Rus vatandaşları da bulunduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu, ara ara bu kişilerle bir araya geldiğini söyledi. Gelecek yılın Türkiye ve Rusya'da karşılıklı "Turizm ve Kültür Yılı" ilan edileceğine dikkati çeken Bakan Çavuşoğlu, Türkiye'de Rus diline ilginin arttığına vurgu yaptı. Türkiye'de Rusça okulların açıldığını da hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, Türkiye'nin de Rusya'da Yunus Emre Türk Kültür Merkezi açtığını ve Türk kültürüne olan ilgiyi karşılamak için bu yöndeki çabaları artıracaklarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479