Bakan Çavuşoğlu'nun açıklaması turizmde sevinç yarattı

Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun "Afrin Harekatı mayıs ayına kadar biter" açıklaması turizm sektöründe sevinç yarattı. Turizmci "Başlamasının etkisi azdı ama bitmesinin etkisi çok büyük olacak" diyor

Bakan Çavuşoğlu'nun açıklaması turizmde sevinç yarattı
banner404

Yasin ARAZ

TÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin Afrin bölgesine yönelik başlatılan ve bugün 52'nci gününe giren Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Mayıs ayına kadar biter" dedi. Çavuşoğlu'nun bu açıklamaları turizm sektöründe de heyecan yarattı. Alanyalı turizmciler, her ne kadar operasyonun satışlara ciddi bir olumsuz etkisi olmasa da bitişinin olacağını ifade ederek "Ülke menfaatlerimiz doğrultusunda istenilen noktaya gelinmişse, turizm adına bu adımın atılması gerekir" ifadelerini kullandılar.
'AMACA ULAŞMIŞSA SON BULMALI'
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu konunun hassas olduğunu ifade ederek, "Operasyonların başlama nedeni ülke bütünlüğümüzün sağlanması ve terör örgütlerinin ülkemizden uzaklaşmasını sağlamak. Bunda tüm Türkiye gibi bizler de birer Türk vatandaşı olarak hemfikiriz. Operasyonlar istenildiği şekilde ilerlemiş ve hedeflere ulaşılmışsa, ülkemizin bir diğer menfaati olarak turizmi de düşünmemizin zamanı gelmiş demektir" dedi.
'TURİZM AĞIR YARALAR ALDI'
Dahaoğlu, "Turizm sektörü terörden dolayı ciddi yaralar aldı" diyerek, "Bu tür operasyonlar bu terör belasını ülkemizden uzak tutmak adına çok önemli. Turizmin de, turizmcinin de, ülkemizin de, evlatlarımızın da canı bu terör belasından çok yandı. Turizmin şimdi yaralarını sarmaya ihtiyacı var. Bu operasyonlar satışlarımıza ciddi bir etki yapmamıştı. Zaten hiç bir ülkeden de eleştiri almadık operasyonlardan dolayı. O yüzden ne bir seyahat uyarısı yayınladılar, ne de olumsuz haberler yaptılar. Şimdi az biraz endişe eden birileri kaldıysa onların da akıllarından endişeleri hepten silebiliriz" ifadelerini kullandı.
'ATILMASINI İSTEDİĞİMİZ BİR ADIM'
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu da, her şeyden önce ülke menfaatlerinin ön planda olması gerektiğini belirterek, "Turizm açısından önemli bir konu. Turizmin var olabilmesi için her yerde barış olması gerekiyor. Savaşın olduğu bir dünyada turizmden bahsetmek zaten zor bir durum. Ülke güvenliğimizi sağlayacak adımlar atılmışsa son bulmalı. Çünkü aksi halde terör olayları yaşanacaksa turizm daha fazla yara alacak. Şu an gerçekleşen operasyonlar haklı gerekçelere dayandığı için hiç kimseden tepki almıyoruz, o yüzden böyle bir durum varken de gerekli her şey yapılmalı. Ama son bulması da tabi ki istediğimiz bir şey" diye konuştu.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cem Candemir
Cem Candemir - 10 ay Önce

KASAP ET DERDINDE KOYUN CAN DERDINDE ....

SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472