Artık denize girebilecek

18 yıldır göğüs çöküklüğü ile mücadele eden Harun Öztürk, ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen kapalı ameliyat ile sağlığına kavuştu

Artık denize girebilecek
banner404

DOĞUŞTAN göğüs çöküklüğü (Kunduracı göğüs) olan hasta 18 yaşındaki Harun Öztürk, Alanya’da ilk kez  gerçekleştirilen kapalı kunduracı göğüs  ameliyatı ile sağlığına kavuştu. Modern tıp tekniklerinin kullanıldığı ameliyatı, Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Oktay Aslaner ve Göğüs Cerrahisi Uzm. Dr. Erdal Kaya gerçekleştirdi. Operasyon sonrası hastayı ziyaret eden Göğüs Cerrahisi Uzm. Dr. Kaya Alanya’da yapılmayan ameliyatları ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak artık yapabilmenin gururu ve mutluluğu içinde olduklarını dile getirdi. Kaya "Yeni gelen hekim arkadaşlarımızla birlikte bizlere sunulan yeni teknolojik imkanlarla en iyisini yapmaya çalışmaktayız. Bu kapsamda hastanemize başvuran Harun Öztürk’ün doğuştan göğüs çöküklüğü rahatsızlığı mevcuttu. Kapalı olarak gerçekleştirdiğimiz operasyonla hastamızın hem iyileşme süresini hem de hastane de kalma süresini azalttık" dedi. Öğretim Üyesi Dr. Oktay Aslaner ise “Hastamız Harun Öztürk’ün göğüs kafesindeki çöküklüğünü, kapalı ameliyat yöntemi ile düzelttik. Bu durum hastamızı hem psikolojik olarak etkilemekte hem de sağlık sorunlarını da beraberinde getirmekteydi. Aldığımız sonuçtan ise oldukça memnunuz. Bundan sonra da bu tür ameliyatları hastanemizde ekibimle birlikte başarılı bir şekilde yapmaya devam edeceğim“ şeklinde konuştu. 
‘İLK İSTEĞİM AYNAYA BAKMAK OLDU’
Operasyon sonrası Öztürk ise ilk olarak aynaya bakmak istediğini söyledi. Öztürk, "Mutluluğumu anlatacak  bir söz bulamıyorum. Artık çekinmeden rahatlıkla denize girebileceğim. Ameliyattan önce çok büyük korkularım vardı. Doktorlarım sayesinde bu korkularımı yenebildim. Perde arkasında çok büyük bir ekip var. Hepsi bana destek oldu. Onlar sayesinde tüm korkularımın yersiz olduğunu anladım. Onların sayesinde başarılı bir ameliyat geçirdim. Başta doktorlarım olmak üzere tüm ekibe teşekkür ederim” diye konuştu. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner539

banner518

banner481

banner472

banner479