Anadolu Jet şaşırttı

THY'nin düşük bütçeli yan kuruluşu Anadolu Jet, Ankara Esenboğa-GZP uçuşlarında yaptığı saat değişikliğiyle tüm kesimlerin tepkisine yol açtı

Anadolu Jet şaşırttı
banner404

Yasin ARAZ

TÜRK Hava Yolları'nın (THY) yan kuruluşu Anadolu Jet, Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan (ESB) Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na (GZP) düzenlediği seferlerin saatlerinde değişikliğe gitti. Sabah saat 06.00'da GZP'den ESB'ye giden ve akşam 23.30'da ESB'den GZP'ye gelen Anadolu Jet uçağı, 12.20'de ESB'den havalanıp GZP'ye gelecek, 13.55'te de GZP'den havalanıp ESB'ye gidecek.
'SEZON ÖNCESİ ARTMASI GEREKİRDİ'
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, yapılan değişikliğin turizm açısından olumlu yönleri de olduğunu belirterek, genel hatlarıyla düzenlemenin yanlış olduğunu belirtti. Dahaoğlu, "Sezon öncesi bu uçuşların sayısının artması herkesin beklentisiydi. Turizm açısından olumlu. İç Anadolu'dan gelecek misafirler gece yarısı inmeyecekler. Eskiden parasını ödedikleri geceyi havalimanında geçiriyorlardı. Sadece Alanya'dan gidecekler için kötü" dedi.
'GELENE DE SIKINTI, GİDENE DE'
Alanya Sanayici İş İnsanları Derneği (ALSİAD) Başkanı Akın Tabaklar da, "Turizm açısından da, iş amaçlı seyahat edecekler için de sıkıntılı bir karar. Karadeniz çevresi ve Ankara'nın civarı illerden Alanya'ya gelecek olanlar Ankara'yı kullanıyorlardı. Bunlar açısından bakıldığı zaman olumsuz olduğunu düşünüyorum. Alanya'dan gidecekler için de sıkıntı olacak. Ankara'da işi olanlar şimdi karayolunu kullanmak zorunda kalacaklar. Bu sefer saatlerinin değişmesi ve sefer sayısının artması gerekiyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479