Almanya'da lider Antalya

Ağustos ayında Almanya paket tur pazarında en çok talep gören destinasyonlarda zirveyi Antalya alırken, hemen arkasından Hurghada geldi. İspanya ve Yunanistan ise geriledi

Almanya'da lider Antalya
banner404

ALMANYA'NIN önde gelen rezervasyon sağlayıcısı TravelTainment'in verilerine göre, ağustos ayında Almanya paket tur pazarından en yüksek payı alan destinasyonlar Antalya ve Hurghada oldu. Fvw'nun açıkladığı verilere göre, geçtiğimiz yılın ağustos ayına kıyasla yüzde 31 oranında artan Antalya paket tur satışları, en çok satış yapılan ilk 10 destinasyon arasında da yüzde 31 payla ilk sırada yer aldı.
HURGHADA DAHA YAVAŞ BÜYÜDÜ
Listenin ikinci sırasında yer alan Mısır'ın turizm bölgesi Hurghada ise, ağustos ayında yüzde 17 büyüme kaydetti. Hurghada, ağustos ayında Almanya'da en çok paket tur satışı yapılan destinasyonlar arasında yüzde 16 payla ikinci sırada yer alırken, daha önceki aylarda bu destinasyona dönük yüksek büyüme (yüzde 60-80), ağustosta daha ılımlı bir seviyeye oturdu.
İSPANYA TEPE TAKLAK
Buna karşın ağustosta İspanya'nın Palma adasına dönük paket tur satışları yüzde 18 oranında geriledi. Palma, bu düşüşe rağmen toplam satış içindeki yüzde 21'lik payıyla listenin üçüncü sırasında yer almayı sürdürdü. Ağustos ayında Almanya'da İspanya'nın Kanarya adaları da kan kaybetti. Açıklanan verilere göre, Fuerteventura satışları yüzde 21, Las Palmas satışları yüzde 23, Güney Tenerife satışları yüzde 20 ve Arrecife satışları yüzde 18 oranında geriledi.
YUNANİSTAN DA DÜŞÜŞ KAYDETTİ
Geçtiğimiz yıl Almanya paket tur pazarında yüksek büyümeler kaydeden Yunanistan destinasyonları da bu yılın ağustos ayında düş kırıklığı yaşadı. Bu ayda Girit rezervasyonları yüzde 6, Heraklion satışları ise yüzde 13 oranında geriledi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 22:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner539

banner518

banner481

banner472

banner479