Almanların güveni kırıldı

Almanların tatil araştırmasına karşın rezervasyon yapamadıkları ortaya çıktı

Almanların güveni kırıldı
banner404
SON dönemde Almanya’da internet üzerinden yapılan tatil aramalarında büyük artış gözlendi. Ancak rakamlar, tatil hakkında araştırma yapan Almanların rezervasyon yapmadığını gösteriyor. Öte yandan, Holidaycheck tarafından yapılan bir ankete göre, kullanıcıların yüzde 76'sı terör saldırılarının tatil planlarını etkilediğini söylerken, yüzde 59'u ise Türkiye'deki tatil bölgelerini güvenli bulmadığını ifade etti. 
'EN FAZLA ARAMA MAYIS-HAZİRAN'DA
Araştırma şirketi Trevo Trend, Alman tatilciler tarafından online rezervasyon portalları üzerinden gerçekleştirilen arama ve rezervasyonları inceledi. Araştırmada, Alman tatilcilerin 11-17 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirdiği ve Eylül ayının ortasına kadar olan tatil rezervasyonları dikkate alındı. 
Araştırmada, online portallar üzerinden yapılan tatil aramalarının 2015 yılının aynı dönemine göre oldukça yüksek olduğu, en fazla aramanın ise Mayıs-Haziran aylarına dönük olduğu görüldü.
GELİRDE YÜZDE 12 AZALMA OLDU
Öte yandan, rezervasyon rakamları, tatilcilerin araştırma sayısı artsa da, bu artışın rezervasyonlara yansımadığını gösteriyor. Örneğin, GfK tarafından yapılan araştırma, Ocak ayında Almanya’da yapılan tatil satışlarından elde edilen gelirin bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12 oranında azaldığını göstermişti.
KOMŞUDA YÜZDE 72 ARTIŞ VAR
Rezervasyonlardaki düşüş, otel değerlendirme portalı Holidaycheck’in son 3 aya ait kullanıcı trafiği verileri tarafından da doğrulanıyor. Verilere göre, Tunus’a dönük araştırma trafiği yüzde 63, rezervasyonlar ise yüzde 47 düşerken, Mısır’da da yüzde 30 oranında gerileme görüldü. 
Öte yandan, Bulgaristan’a dönük rezervasyonlar yüzde 72, İspanya ve Portekize dönük rezervasyonlar ise yüzde 40 oranında artış gösterdi. 
TÜRKİYE GÜVENLİ BULUNMADI
Düşüş trendi, Holidaycheck tarafından 3 bin 300 kullanıcı ile yapılan anketin sonuçlarına da yansıdı. Ankete katılan kullanıcıların yüzde 76’sı, terör saldırılarının tatil planlarını etkilediğini ifade etti. Kullanıcıların yüzde 90’ı Mısır ve Tunus’un kıyı bölgelerini ‘güvensiz’ ya da ‘çok güvensiz’ olarak nitelerken, yüzde 59’u Türkiye’nin popüler tatil bölgelerini güvenli bulmadığını ifade etti. Öte yandan, kullanıcılar Karayipler, ABD, Hırvatistan, Bulgaristan ve Yunanistan gibi bölgelerin oldukça güvenli olduğunu düşünürken, BAE, Endonezya, Tayland ve Meksika’ya dönük görüşlerde farklılıklar olduğu gözlemlendi.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 22:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472